Tombol a focierőszak Európában, legutóbb Rómában sérült meg tucatnyi ember.
Tucatnyi ember megsérült, köztük kilenc rendőr, több mint harminc holland rendbontót pedig őrizetbe vettek Rómában a helyi AS és a vendég Feyenoord csapatának Európa Liga-meccse során kitört botrányban. A vendégdrukkerek megszállták a belvárost, s a Spanyol lépcsőnél összecsaptak a rendfenntartókkal. A környék csatatérré változott, az utakat szemét lepte, üvegek repkedtek, füstbombák gyúltak, a hadiállapot során kár keletkezett a 17. századi, tavaly restaurált kútban is.
Helyi kommentárok szerint a tehetetlen olasz hatóságok mellett felelősség terheli az UEFA-t is, amely tétlen nézi a randalírozást, és senki nem figyelmeztetett, hogy félezer huligán jegy nélkül érkezik a fővárosba. A rotterdami klub az utcai botrányért nem vállal felelősséget.
Két nappal korábban Chelsea-drukkerek nem engedtek felszállni a párizsi metróra egy színes bőrű utast, többször visszalökték a peronra, majd rasszista rigmusokba kezdtek. A londoni klub példás gyorsasággal jelezte: amennyiben az elkövetők kilétére fény derül, örök életükre kitiltják őket a Stamford Bridge-ről.
A szigorú fellépés ellenére az európai futballba visszatért a huliganizmus: a múlt hét végén a Bundesligában történt botrány, a Mönchengladbach–Köln parti után vendégdrukkerek rohantak a pályára; decemberben a Dnyipro–Saint-Étienne EL-találkozó szolgáltatott apropót, hogy egyesek félholtra verjenek egy ellendrukkert; novemberben pedig haláleset történt, az Atlético-fanatikusok megvertek egy Deportivo-drukkert, majd a negyvenéves férfit a folyóba dobták. Minden hónapra jut egy súlyos botrány. Az Európát feszítő szociális problémák a futballban csapódnak le.
Dzsudzsák Balázs kétszer is közel került a gólszerzéshez az Anderlecht–Dinamo Moszkva (0-0) partin, ám miután mindkettő kimaradt, s leját szott 69 percet, lecserélték az oroszok. Gulácsi Péter bravúrokat mutatott be a Salzburgban, amely így is 2-1-es vereséget szenvedett a Villarreal otthonában.