Ezen a héten a román fociszövetség 24 pont levonásával büntette meg a klubot, miután az csődbe jutott. A gárda a másodosztály és a megszűnés kapujába került.
Alig két éve a Cluj 1-0-ra verte a Manchester Unitedet az Old Traffordon a Bajnokok Ligája csoportkörében, s csak a Galatasaray elleni gyengébb mérlege miatt nem jutott az egyenes kieséses szakaszba.
Ezen a héten a román fociszövetség 24 pont levonásával büntette meg a klubot, miután az csődbe jutott. A gárda a másodosztály és a megszűnés kapujába került.
Mifelénk úgy hírlik: a bajok azzal kezdődtek, hogy Pászkány Árpád eladta többségi tulajdonrészét. Ám kolozsvári forrásaink szerint ez nem igaz. Pászkány menteni akarja a menthetőt, a színre lépett cégek szálai is az ő kezében futnak össze.
A vállalkozó 2001-ben vette meg az akkor harmadosztályú Clujt. Felfuttatta, saját pénzből stadiont épített, háromszoros bajnokot faragott belőle. Az évek során mintegy 220-230 millió eurót (68-71 milliárd Ft) mozgatott meg. A csapat a BL-szerepléssel rendre nyereséges volt, még az éves 15 millió eurós (4,6 milliárd Ft) költségvetés ellenére is. A tulajdonosváltást semmi nem indokolta.
Csakhogy Pászkány óriásit bukott egy tévés üzleten. Csatornái 2019-ig megszerezték a román bajnokság közvetítési jogát, évi 27,5 millió euróért. Arra számított, hogy így a meccsek sugárzása egész Romániára kiterjedhet. Terve befuccsolt. Mindez roppant rosszul érintette a válság sújtotta ingatlanbefektetései miatt amúgy is nehéz helyzetbe kerülô Pászkányt (sőt a pénzre számító komplett román élvonalat is).
Gondjait tetézte, hogy az ősszel Klaus Johannis lett a köztársasági elnök. Pászkány korábban Johannis ellenlábasainak politikáját pénzelte, emiatt sok minden alól mentességet élvezett. Az új elnök alatt azonban a biztonságnak vége lett.
Kolozsváron Pászkányt régóta nem látták. Dubajba költözött, s minden lehetséges bizniszéből, így a focicsapatból is, oda menekíti vagyonát.
Dubaj és Románia között nincs kiadatási egyezmény.