A 2014-es foci-vb minden bizonnyal nemcsak a gyönyörű cselekről, szép gólokról, hanem az extrém egyéniségekről is emlékezetes marad. Nézzünk néhány nem mindennapi figurát!
Kevin-Prince Boateng nem csak a technikai repertoárja, hanem a karjait és a mellkasát borító, látványos tetoválásai miatt is különbözik a társaitól. Talán a ghánainál is brutálisabban ki van varrva Ezequiel Lavezzi. Az argentinnak amellett, hogy a karjait is csupa rajz borítja, a bal mellkasán Jézus Krisztus, alatta Diego Maradona képmása látható. Az olasz Daniele de Rossi azon túl, hogy nagy felületen visel tetoválásokat, talán a legszínesebbekkel is büszkélkedhet a mezőnyben.
A korábban az Arsenalban is futballozó, jelenleg a Sahtar Donyecket erősítő Eduardo da Silva 2002-ben vette fel a horvát állampolgárságot. Azóta 62-szer ölthette magára az európai válogatott mezét, amelyben 29 gólt szerzett. Talán már sokan el is felejtették, hogy eredetileg Pepe sem portugál. A Real Madrid középső védője a brazíliai Maceióban született, és csak 18 évesen költözött Portugáliába, azóta 57 válogatott meccsén háromszor talált a kapuba. A legnagyobb várakozás Diego Costa szereplését előzi meg a spanyol válogatottban, amelyben eddig még csak egyetlenegyszer lépett pályára, az olaszok elleni barátságos meccsen. Az Atlético Madriddal nagyszerű szezont produkáló csatár szolgálatait szülőhazája is igénybe vette volna, ő mégis fogadott hazáját választotta.
Három futballistát emelünk ki, de biztosak lehetünk benne: az afrikai játékosok a hajviseletet illetően tartogatnak számunkra meglepetéseket. A brazil David Luizt a keménysége és olykor felfedezhető szertelensége mellett a Pumukli-frizurája teszi egyedivé. A belga Marouane Fellainit mostanság csak a „mikronfonsérója” különböztette meg az átlagos focistáktól. Irokéz indiánokra emlékeztető buksija miatt az olasz csibész, Mario Balotelli e listára is felkívánkozott.
A 18 éves Luke Shaw-t az angol foci egyik legnagyobb reménységének tartják. A balhátvéd posztján bekerült az év csapatába a Premier League-ben. A vb legfiatalabb játékosa a kameruni Fabrice Olinga, aki a spanyol élvonal legifjabb gólszerzője is, a Málaga színeiben 16 évesen és 98 naposan talált be a Celta Vigo ellen. Az ötszörös válogatott fiatalembert Boldog Lábaknak becézik, gyorsasága és remek táncérzéke miatt.
A világbajnokság két legidősebb futballistáját a kolumbiai válogatott adja. A 42 éves kapus, Faryd Mondragón és a 38 esztendős középső védő, a csapat kapitánya, Mario Yepes a 90-es évek aranygenerációjának még aktív tagjai. Félelmetes adat, hogy Mondragón 1993 óta, vagyis 21 éve szolgálja hazája válogatottját. A torna doyenjeit a görögök csapatkapitánya, a 37 esztendős, Eb-győztes Jorgosz Kacuranisz követi, aki 132 válogatottságával rekorder hazájában.
Luis Suárez a csodaszámba menő góljai mellett kellemetlen stílusáról híresült el a focivilágban. Az uruguayi csíp, rúg, üt, harap, sokszor dobálja magát, ezért az ellenfelek kifejezetten tartanak tőle. Szinte biztosan hallat majd magáról ezen a vb-n is.
A talján Mario Balotelli már a torna előtt magára irányította a figyelmet, amikor kiemelte, hogy a válogatottjukban ő a legjobb, leggyorsabb, legmenőbb futballista. Azt már elfelejtette hozzátenni, hogy egyben a legflegmább és a leglabilisabb idegzetű játékos is, akit a játékvezetők és az ellenfél futballistái igen könnyen ki tudnak hozni a sodrából.
Szegény Franck Ribéry az arcán látható, gyerekkorában szerzett csúnya heg miatt már külsejében sem nevezhető mindennapi figurának. Ha pedig hozzávesszük, hogy simán lekever egy pofont a csapattársainak, ha valami nem tetszik neki, illetve liliomtiprásért csaknem börtönbe került, akkor jogosan tartják számon a vb legbalhésabb játékosai között a franciát.