Nem sokon múlott, hogy cselgáncs-válogatottunk két erőssége szülő nélkül maradt. Az égiek azonban vigyáztak rájuk.
Az egerági cselgáncsközpont alapítója, mindenese, az egykori Eb-ezüstérmes Szabó Ferenc kevéssel úszott meg egy csaknem végzetes balesetet.
– November végén a feleségemmel, Pankával autóztam Suzuki Swiftemmel a 6-oson Budapest felé, amikor Érd magasságában kiszakadt a kocsi felfüggesztése, az autó kormányozhatatlanná vált, és mi vagy hatvan métert csúsztunk magatehetetlenül, kormányozhatatlanul, miközben a szembejövő kamionok és más autók alig tudtak kikerülni bennünket - említette Szabó, aki két válogatott cselgáncsozó leányáért, a külföldi verseny után hazatérő Katinkáért és Franciskáért jött fel a fővárosba.
Miután az égiek a házaspár életét megóvták, az összetört autót Budakeszire szállíttatták. A galiba ott kezdődött, hogy a fuvart nem fizette ki az ottani Suzuki-szervíz, mi több, közölték, a javítás költségét sem ők állják, mert a Suzukijuk gyári hibás volt, és erről – állítólag – a gyár figyelmeztetést is küldött.
– Mi ilyen figyelmeztetést nem kaptunk, ezért is mertünk a Suzukiba ülni. Jöttek volna ki személyesen, és vitték volna el az életveszélyes autót. Ezt közöltem is a szervíz alkalmazottjával, majd azt kértem tőle, adjanak cserekocsit. Megtagadták, mondván, ők nem szociális intézmény... Kérdem én, nem az ő kötelességük lett volna azonnal autót adni, hiszen Budapestről a két lányunkkal másnap a Pécs közelében lévő Egerágra igyekeztünk?
Végül is a sérült kocsit a szervízbe szállító tréler költségét, 10 ezer forintot megkapta a tréner, mi több, határozott fellépésének köszönhetően az alaposan összetört Suzuki javítási költségét is megkapták a későbbiek során.
– No de mi van akkor, ha a tájékoztatás gondatlanságából fakadóan meghalok a feleségemmel együtt? - veti fel Szabó Ferenc s mitagadás, ebben igaza van.