Sport

Risztov Éva Kozák Danutát is megverte

Létrehozva: 2012.12.20.

Olvasóink szavaztak az év sporttal kapcsolatos legjeiről. Voltak kategóriák, amelyekben meglepő eredmények születtek, például a kétszeres olimpiai bajnok Kozák Danutát ketten is legyőzték.

A Bors olvasói a www.borsonline.hu-n szavazhattak hat kategóriában az év sportos legjeire. A legnagyobb arányú győzelmet Risztov Éva aratta, aki a 10 kilométeres hosszútávúszásban győzött a londoni olimpián. A hadak útját megjáró, nemrégiben visszatért úszó fölényesen utasította maga mögé a többi sportolónőt, egyértelműen látszik, hogy o váltotta ki a legtöbb érzelmet olvasóinkból. Ehhez a kategóriához tartozik talán a legmeglepőbb vereség is. Kozák Danuta kajakos, aki Londonban egyesben és a kajak négyes tagjaként is győzött, nem csak Risztovval szemben maradt alul, de azzal a Kovács Katival szemben is, aki szintén tagja volt ugyan az aranyérmes női kajak négyesnek, de párosban „csak”második lett Janics Natasával. Vagyis eredményeit tekintve Kozák jobb volt, de az olvasók ezt nem díjazták, vélhetően azért sem, mert Kozák ugyanolyan észrevétlen maradt London után, mint amilyen előtte volt, csak botrányával – lecserélte edzőjét, Csipes Ferencet élettársára – hívta fel magára a figyelmet.

A férfiaknál Gyurta Dániel győzött, a még mindig csak 23 éves úszó 2004-ben, 15 esztendősen lett egy ország kedvence, amikor az athéni olimpián második lett. O is sok mindenen ment keresztül azóta, megjárta a mennyet és a poklot, de Londonban felért a csúcsra.

– Köszönöm a Bors olvasóinak a bizalmat – mondta Gyurta. – Igazából nincs annál nagyobb elismerés, mint amikor a szurkolók díjazzák az embert. Számomra ez óriási megtiszteltetés, a jövőben is igyekszem megfelelni ennek a nagy szeretetnek. Ez az eredmény azt is mutatja, hogy több hónappal az olimpia után sem felejtettek el, nekem ez is sokat jelent. Én is a legjobbakat kívánom a Bors olvasóinak, teljen békében, szeretetben az ünnepük.

A legjobb csapat a férfi kézilabda- válogatott lett, amely káprázatos teljesítménnyel a negyedik helyen végzett Londonban, sőt, csak egy hajszállal maradt le egy még jobb eredményről. A Nagy Lászlóval kiegészült együttes felkészülését megnehezítette az akkor még Barcelonában légióskodó játékos körüli huzavona, de Nagy végül hazaigazolt a Veszprémbe, és döntött a két válogatott között – magyar maradt. A második helyen is kézilabdacsapat végzett: a Fradi női együttese megnyerte a második legrangosabb európai kupát, a KEK-et, és a harmadik helyen záró női pólóválogatott esetében is a váratlanul jó eredményt díjazták olvasóink.

Az év felfedezettje a kajak négyes lett.

– Az ezüstérem óriási meglepetés volt számunkra is – mondta Tóth Dávid, az egység tagja –, hiszen előzetesen a negyedik- hatodik helyre vártuk magunkat. Természetesen minden ilyen elismerés nagyon jólesik nekünk, már csak azért is, mert a Sportcsillagok Gálaestjére nem kaptunk meghívást, vagyis vélhetően nem szántak nekünk semmilyen díjat. Köszönjük a bizalmat, igyekszünk jövőre is örömet szerezni az olvasóknak.

Az év vesztese díjat is kajakos „nyerte”, mégpedig a hazánkat elhagyó Janics Natasa, aki jelenleg Szerbiában készül, és továbbra is bízik benne, hogy jövőre régi-új hazája színeiben versenyezhet. A második helyen az olimpiai címvédőként csupán az ötödik helyen záró férfi pólóválogatott végzett, „megelőzve” Fazekas Róbertet, aki 2004-ben doppingvétség miatt eltiltást kapott, majd London előtt – vitatható körülmények között – megint megkérdőjelezték tisztaságát, ezért nem lehetett ott az olimpián. Az év bakija díj „győztese” Vad II. István gólbíró, akinek hibája az angol– ukrán foci Eb-meccsen olyan nagy mértékű volt, hogy utána napokig róla cikkezett a nemzetközi sportsajtó, Kassai Viktor játékvezetőt pedig, akinek a segítője volt, haza is küldték az Európa-bajnokságról.

AZ ÉV NŐI SPORTOLÓJA 

1. Risztov Éva (úszó) 81% – a 10 km-es hosszútávúszás olimpiai bajnoka

2. Kovács Katalin (kajakos) 11% – az olimpiai első kajak négyes tagja

3. Kozák Danuta (kajakos 8% – két aranyérmet nyert Londonban

AZ ÉV SPORTOLÓJA 

1. Gyurta Dániel (úszó) 44% – a 200 mellúszás olimpiai bajnoka

2. Berki Krisztián (tornász) 32% – lólengésben nyert olimpiát

3. Szilágyi Áron (vívó) 24% – kardvívásban lett aranyérmes Londonban  

AZ ÉV CSAPATA 

1. Férfi kézilabda-válogatott 59% – a londoni olimpia negyedik helyezettje

2. FTC női kézilabda-csapata 28% – a rangos KEK győztese

3. Női vízilabda-válogatott 13% – a londoni olimpia negyedik Helyezettje 

AZ ÉV VESZTESE

1. Janics Natasa (kajakos) 45% – Magyarországot elhagyó kajakos

2. Férfi vízilabda-válogatott 39% – címvédőként ötödikek lettek az olimpián

3. Fazekas Róbert (atléta) 16% – az olimpia előtt állítólagos doppingvétség miatt eltiltották  

AZ ÉV BAKIJA

1. Vad II. István (gólbíró) 58% – a foci Eb-n az angol–ukrán mérkőzésen nem adta meg a házigazdák gólját, emiatt rengeteg támadás érte

2. Cseh László (úszó) 36% – 400 vegyesen csak a riválisára figyelt, így még döntőbe sem került

3. Sidi Péter (sportlövő) 6% – esélyesként leégett az olimpián, majd azt híresztelte, hogy puskája egyik alkatrészét ellopták 

AZ ÉV FELFEDEZETTJE

1. Férfi kajak négyes 62% – az olimpián ezüstérmet nyerő csapat

2. Lorincz Tamás (birkózó) 28% – a 66 kilós kötöttfogásúak között olimpiai második

3. Koltai Tamás (labdarúgó) 10% – a Győr válogatottban is bizonyító játékosa

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek