Sport

Ötvenmilliót kapott egy kajakos edző

Bors

Létrehozva: 2012.10.11.

Tovább folyik a huzavona az olimpiai jutalmak körül. Bár egyre többen követelik sportberkekből is az edzők, szakmai stábok pénzeit, a Magyar Olimpiai Bizottság továbbra is hallgat.

Bár Deutsch Tamás MOB-alelnök tegnap a Borsban „megesküdött rá”, hogy korrekt módon, tisztességesen osztották el a jutalmazási keretet, látatlanban mindenki azt hisz, amit akar. És ameddig folytatódik a titkolózás, a mutyizás gyanúját is nehéz lesz eloszlatni.

A Magyar Olimpiai Bizottság elnökségéből azért szivárognak ki információk. Így például a Bors megtudta, hogy az első körben tett javaslatok alapján az egyik – kétségtelenül sikeres – kajakedző 53 millió forintot kapott volna, állítólag a végleges döntés után ez az összeg ötvenmillió körülire süllyedt. Megkerestük az érintett szakembert, aki érdeklődésünkre annyit mondott, ha megírjuk, per lehet belőle.

Felhívtuk Sipos Gertrúdot is, akiről annyit érdemes tudni, hogy Borkai Zsolt MOB-elnök tanácsadója, s Londonban a csapatiroda munkatársa volt, és a hírek szerint ugyancsak jelentős összeget kapott. Érdeklődésünket ő is elhárította, még a kinti munkájáról sem volt hajlandó beszélni. Egy elnökségi tag szerint csak amolyan összekötő volt Molnár Zoltán MOB-főtitkár és a rendkívül elfoglalt parlamenti képviselőként és győri polgármesterként is aktív Borkai Zsolt között. Mások szerint viszont – idézzük – „az a nő az első számú ember, vigyázzba állítja Molnár Zolit”.

Szóval az biztos, hogy a holnapi elnökségi ülésig mindenképpen marad a titkolózás, így csak elismerésünket fejezhetjük ki a Magyar Vízilabda Szövetségnek, amely az átláthatóság mellett tette le a voksát, így megerősítették azt, hogy Kemény Dénes kapitány fia is kapott kétmillió forintot.

– Kristóf megdolgozott érte, hiszen az olimpiai felkészülés idején és a játékok alatt videofelvételekkel, azok vágásával, komplett anyagok készítésével segítette a csapat munkáját – mondta Nemcsik Balázs, a pólószövetség főtitkára, aki saját 1,5 milliós jutalmát sem hallgatta el. – Dénes fiának pénze egyébként a válogatott mellett dolgozó tíztagú stábban a legkevesebb, a kilencediknek járó összeg fele.

– A sok anomália abból fakad, hogy nem szabadna táblázatok alapján, szorzókkal dolgozni, mert így olyan összegek jönnek ki, amelyek után elsőre a MOB elnöksége is átdolgozást kért. A következő olimpiáig van még elég idő, hogy az igazságos premizálás alapjait előre lefektessék – vélekedett Kemény Dénes szövetségi kapitány.

Amire a pólósok időközben leköszönt szakvezetője céloz: míg az ötödik helyet felmutató férfi vízilabdázóknál a gyúró is négymilliót kapott, addig az ugyancsak egy ötödik helyet összehozó bokszolóknál az egész sportág ennek csupán a másfélszeresét oszthatta ki.
  

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek