Sport

Egy tévétársaság a legnagyobb lúzer a 2012-es olimpián

Bors

Létrehozva: 2012.08.06.

Még csak a tizedik versenynap van az olimpián, de már több botrány volt, mint négy éve összesen. Hol a közvetítésekkel, hol a versenyzők hajával van valami baj. A tollasozók, akik meg akarták úszni, hogy a honfitársaikkal kelljen megküzdeni, már csak hab a tortán.

A 2008-as pekingi olimpia jóval csendesebb volt, mint a mostani. Akkor csupán a honi tornászlányok életkorát - vélhetően - meghamisító Kínával és a megnyitón tátogó kislánnyal volt tele a sajtó. A londoni olimpia 10. napjára azonban már egy kosárra való botrány összegyűlt. Íme.

Rasszisták és hajnácik

Gabrielle Douglas az első afroamerikai, aki a női tornászok egyéni összetett versenyén aranyat nyert. A 16 éves lány sikerével azonban a bloggerek nem igen foglalkoztak, inkább a haját ócsárolták. A Jezebel szerint konkrétan politikai kérdést csináltak belőle, mert nem mindegy, hogy egy afrohajat, hogyan hord az ember. Gabby Douglas az olimpián a szokásos konty vagy copf helyett félkontyba tette, ráadásul a szerkezete sem volt olyan, amilyennek a hajnácik szerint lennie kellett volna, ezért kikezdték a fórumokon.

Ugyanakkor a ló túloldalára is sikerült átesni vele kapcsolatban, amikor az NBC-n bemondták, nyert, majd a méltatás után rögtön az Animal Practice című vígjátéksorozat spotja került adásba, amelyben egy majom tornásznak öltözve gyűrűzik. Nyilván erre mindenki lerasszistázta a szerkesztőket és a csatornát, holott Douglas méltatása előtt is leadták a sorozat reklámját többször.

Vizelni és úszni

A 2012-es olimpián nyilatkozta le először egy úszónő, hogy mindenki beleengedi a medencébe. „A medencében nem víz van, hanem hígított vizelet” – mondta Carly Geehr, amit Ryan Lochte csak megerősíteni tudott. Az olimpiai bajnok egy londoni rádiónak nyilatkozva ismerte el, vele is előfordul, hogy beleereszti, de ő van olyan figyelmes, hogy a versenymedencében nem könnyít magán. Lochte ezzel magyarázta, hogy a bemelegítéseknél nem megy ki üríteni: nem pazarolná szívesen az időt a ki-bemászásra.

Női hátsók izmos férfiak helyett

100 méteres síkfutás a legnézettebb olimpiai szám a világon. A szakemberek szerint népszerűsége annak is köszönhető, hogy nem pontozással döntik el ki a nyertes, a nézők számára is egyértelmű ki a befutó – legtöbbször - , és állítólag vizuális élményt is nyújtanak mind a női, mind a férfi futók, akiket legjobban ókori görög szobrokra hasonlítanak.

Vasárnap este volt a férfi 100 métere síkfutás döntője, amit az NBC miatt az amerikaiak gyakorlatilag nem láttak élőben. A csatorna ugyanis inkább a női strandröplabdát mutatta, így a kétmilliárdos nézőszámban az amerikaiak nincsenek benne.


Usain Bolt győzelmén kívül arról is lemaradtak az amerikaiak, hogy egy ittas férfi sörösüveget dobott a pályára, ami épphogy csak nem találta el a későbbi győztest. Természetesen azonnal letartóztatták és eljárás indult ellene. A dobálót egyébként a holland Edith Bosch – ezüstérmes – cselgáncsozó tette ártalmatlanná, aki az incidens miatt lemaradt Bolt beérkezéséről – írja a Daily Mail.

A honfitársammal sosem!

A londoni olimpián a tollasozóknak sikerült a sportágra felhívni a figyelmet azzal, hogy a legjobbnak ítélt csapat játékosai megpróbálták befolyásolni a mérkőzések kimenetelét, azért, hogy ne kelljen a többi csoportból érkező honfitársaikkal megküzdeniük. A történek miatt diszkvalifikáltak egy indonéz, egy kínai és két dél-koreai párost, a negyeddöntők mezőnyét pedig teljesen átszervezték. A NOB szerint az ilyen esetek jelentik a legnagyobb veszélyt a játékokra, de a többi sportoló is mélyen elítélte a tollasozólányokat.

+1

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek