Sport

Ők lesznek az olimpia hangjai

S. T. R.

Létrehozva: 2012.07.25.

Alighanem sokunk örömére a csapból és a közmédiából is az olimpia folyik majd az előttünk álló hetekben. Nézzük, kik tolmácsolják nekünk a földkerekség legnagyobb sportversenyét, a londoni játékokat!

 

Knézy autogramokat gyűjt

Az olimpia nagy kérdése: meglesz- e az amerikai Kobe Bryant aláírása Knézy Jenőnek? Az egykori kosaras ugyanis lapunknak elárulta: riporterként amolyan „odasündörgős” típus, s kissrácként igyekszik gyűjteni a sztárok autogramjait.

– A labdarúgó Európa-bajnokság egyik meccsén a közelemben ült a korábbi francia válogatott, Bixente Lizarazu és Robert Pires, illetve Arsene Wenger, az Arsenal edzője, még szép, hogy aláírattam velük az összeállítást – magyarázta a Londonból a futball mellett vízilabdát, röplabdát, súlyemelést, kajak-kenut és kerékpárt közvetítő televíziós, aki már nyolc olimpián dolgozott, ám először lesz ott a helyszínen.

– Azt hiszem, számomra London megállás nélküli munkát jelent majd, lesz olyan nap, amikor négy eseményről jelentkezem. – Knézy jobbára felkészüléssel töltötte az elmúlt heteket, a kikapcsolódást a kerékpározás és a szaunázás jelentette számára. A pihenés várhat – majd az olimpia után.

Gundel Takács odavan a játékok hangulatáért

Hogy az idei nyár tökéletesen „sportossá” váljon, Gundel Takács Gábor a júniusi foci Eb és a pénteken kezdődő olimpia közt Miskolcon és környékén követte nyomon Anna lánya szereplését az U16-os kosárlabda Európa-bajnokságon.

– Ha az izgalmakat nézzük, vitathatatlanul ez volt a nyár csúcseseménye a számomra – kezdte a sokoldalú, harmadik nyári olimpiájára készülő riporter. – Persze nagyon várom már a londoni heteket is, elsősorban a hangulat miatt. Felülmúlhatatlan a légkör a rendező városokban, éppen ezért mindenkinek azt szoktam mondani, ha csak teheti, menjen el egy olimpiára.

Gundel Takácsot műsorvezetőként is láthatjuk az elkövetkezendő hetekben, s ő adja a megnyitót, valamint a férfi kézilabdatorna meccseit. Testhezálló szerep lesz ez az egykori Spartacus-játékosnak, akinek Gergő fia a Honvédban űzi a sportágat.

– A göteborgi olimpiai selejtezőről is én közvetítettem, s ott is megerősítést nyert: a mai magyar válogatott egy igazán szerethető társaság – tette hozzá a riporter. – Ezen felül nagyon erős is, úgyhogy joggal várhatunk sokat a kézis fiúktól.

Hajdú B. feltérképezi a brit terepet

Alighanem sokak örömére külsősként Hajdú B. István is helyet kapott a Magyar Rádió olimpiai csapatában, így – akárcsak négy esztendeje – kézilabda- és vízilabdameccsekről, lövő- és öttusaeseményekről is hallhatjuk majd a bejelentkezéseit. A riporter egyébiránt nem a közmédia nagy csapatával utazott el a játékok helyszínére, hanem már napok óta Londonban tartózkodik, s igyekszik feltérképezni a terepet. Érdekes, noha Hajdú B. Istvánt talán még mindig elsősorban focikommentátorként ismerik, a londoni lesz az ötödik nyári olimpiája, s dolgozott már egy télin is. 

Külsősként Faragó is visszatér

Az idehaza fogható, magyar nyelvű csatornák közül az m1, az m2, illetve az Eurosport közvetít az olimpiáról kiemelt terjedelemben, azaz semmiről sem fogunk lemaradni. A pénteki megnyitó másnapján indul a nagyüzem: a közmédia önálló stúdióból követi a londoni eseményeket, az adások központjában a magyar sportolók állnak. Az m1 mindennap 9.30-tól 23.00 óráig számol be az eseményekről, míg az m2 olimpiai műsorideje 10.25-től 01.30-ig tart. Néhány név az „olimpia hangai” közül: Gundel Takács Gábor, Knézy Jenő, Menczer Tamás, Faragó Richárd, Szujó Zoltán, Deák Horváth Péter. A Duna reggelente (7.00– 8.30) az előző nap legjobb meccsét adja, majd összefoglalót (8.30–9.30) láthatunk, az esti órákban pedig egy-egy labdajáték mérkőzését tervezik. Aki a magyar vonatkozású közvetítések mellett – természetesen a köztévé is adja a nézőket leginkább érdeklő, hazai sportolók nélküli sportágakat – az egyéb eseményekre is kíváncsi, az kapcsoljon az Eurosportra, ahol napi 24 órában követhetőek az események. 

 

EGYSZER VOLT 2000  

Ugyan a Nemzetközösségi Játékok győzteseként szép reményei voltak, ám legjobbjától jócskán elmaradva mégis csak huszonnyolcadik lett a hazaiak kalapácsvetője, Stuart Rendell. Az ausztrál dobóatléta különösebben mégsem búslakodott, a derék férfiú ugyanis egy másik számban, a fűnyíródobásban nem sokkal korábban 15,71 méterre javította az országos csúcsot, s a sydney-i kudarc után is maradt még motivációja. Készülnie kellett ugyanis egy újabb jelentős erőpróbára, a tintahalvetés nemzeti rekordjának megdöntésére…

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek