Butaság lenne elvárni férfi kézilabdázóinktól, hogy aranyéremmel térnek haza Londonból, ám a három év után visszatérő Nagy László javítja a kilátásainkat. A Barca sztárja spanyol barátai ellen is szerepel.
Ön szerint mennyire volt zökkenőmentes a visszatérése a magyar nemzeti együttesbe?
- Bár néhány csapattársam új, de úgy – azaz jól – érzem magam, mint korábban – felelte a világ egyik legjobb jobbátlövője, aki 12 évvel ezelőtt szerződött az FC Barcelonába.
Nekem úgy tűnik, mintha a kézilabdasport Puskás Öcsijével erősödtünk volna.
- Ez túlzás, másrészt hadd mondjam el, hogy nem szeretem a sztárolást. Azt tartják, meccsenként akár öt-hat pluszgólt is jelenthet a játéka. Maradjunk annyiban, hogy csapatjátékos vagyok, azaz mindössze egy a válogatott kerettagok közül.
Nem zavarja, hogy semmit sem tud arról, vajon a Barcelonában vagy a Veszprémben folytatja klubszereplését?
- Bár igyekszem függetleníteni magam ettől, de bevallom, hogy nem mindig sikerül.
Az a Spanyolország is az egyik csoportellenfelünk lesz Londonban, amelyben egykori csapattársai is szerepelnek.
- Több barátom játszik majd Londonban. Telefonon olykor elbeszélgetünk egymással, szakmai dolgokról azonban semmit, csakis privát ügyekről ejtünk szót.
Az erősebbik hatos csoportba kerültünk, és csak négy válogatott jut tovább. Ön hogy látja az esélyeinket?
- A két olimpiai bajnok, Spanyolország és Horvátország ütőképességét felesleges ecsetelni. De emlékeznek, ugye, előbbi válogatottal döntetlent játszottunk az idei Eb-n. A dánok kapusai nagyszerűek, a szerbeket pedig fanatikus küzdőmodoruk teszi veszélyessé. Ötödik ellenfelünk, a Koreai Köztársaság Ázsia bajnoka, villámgyors emberekkel. Nemrég Veszprémben megvertük őket, és úgy érzem, amúgy is rutinosabbak vagyunk náluk. Lépésről lépésre kell haladni, a negyeddöntőbe kerülés az elvárásom. Minden további a pillanatnyi formától függ.
Nyolc éve is szerepelt olimpián. Melyik az ütőképesebb magyar válogatott, az akkori vagy a mostani?
- Athén óta lezajlott nálunk egy generációváltás, életkorban közelebb vannak egymáshoz a játékosok, ami előnyös.
EGYSZER VOLT 1952
A 3000 méteres akadályfutásban öldöklő harcot vívott egymással az amerikai Horace Ashenfelter és a szovjet Vlagyimir Kazancev. Az utolsó körben az orosz elesett a vizesárokban, így vetélytársa meglóghatott előle, és óriási világcsúccsal diadalmaskodott. Az amerikairól győzelme után azt mondták, azért futott ilyen gyorsan, mert a szovjet állambiztonság embere üldözte. Tény, ami tény: Kazancev hazája belügyminisztériumának ügynöke volt, míg Ashenfelter az FBI-é.