Sport

Bizarrabbnál bizarrabb fogadásokat kötnek Londonra

Csanálosi Beáta

Létrehozva: 2012.07.17.

Az angoloknak vérében van a szerencsejáték, nincs olyan sportesemény, amire ne fogadnának. Miért az olimpia lenne kivétel? Összegyűjtöttük, mi mindenre tesznek pénzt a derék britek.

A hazai rendezésű olimpia még azoknak a fantáziáját is megmozgatja, akik egyébként nem kockáztatják a pénzüket fogadóirodáknál. Mert egy ilyen nagy eseménynél nem csak az érdekes, ki nyeri majd az adott versenyt, vagy melyik ország gyűjti végül a legtöbb érmet, a bukik igazi ínyenceknek való fogadási lehetőségekkel is készülnek.

Az, hogy a megnyitón esik-e majd az eső (2,5- szeres odds), Angliáról lévén szó, nem is olyan szokatlan felvetés, az már annál inkább, hogy az ünnepi alkalomra milyen színű kalapot választ majd a 86 éves királynő, II. Erzsébet. Ez utóbbi esetben a kékben bíznak a legtöbben, míg az arany vagy a zöld fejfedőben kevesebben. Az sem mindennapi felvetés, vajon hasra esik-e London polgármestere, Boris Johnson, miközben fut a lánggal, sőt, hogy a baki következményeként lángra lobban- e a torzonborz sörénye? A legmerészebb azonban kétségkívül az a brit fogadó, aki 15 fontot (5490 Ft) tett arra az eshetőségre, hogy egy ufó száll le az Olimpiai Stadionban a nyitó ceremónia alatt. Igaz, amennyiben a kis zöld emberkék valóban megzavarnák a sportolók felvonulását, ezerszeres összeg, azaz 15 ezer font (5,5 millió Ft) ütné a markát a „látnok” sportrajongónak.

Miután a szigetországba érve, a váltófutás során már kialudt az olimpiai láng, nem csoda, ha arra is jócskán akad tipp, nem lesz ez másként a stadionban sem. Amennyiben a játékok bő két hete alatt megtörténik, az erre fogadók csupán alig kétszeres pénzt kasszíroznak. Lényegesen jobban fizet (20-szoros), ha az egyik fő atlétikai számnak, a férfi 100 méteres síkfutásnak a rajtjára leszakad az ég és emiatt el kell halasztani. Annak az eltalálása viszont, hogy a címvédő Usain Bolt, netán legnagyobb riválisa, az őt a jamaicai válogatón legyőző Yohan Blake nyer, a bukmékereknek – érthetően – már lényegesen kevesebbet ér.

Persze nemcsak a londoni ötkarikás játékok, hanem már a 2020-as is izgatja a fogadók fantáziáját. S amellett, hogy tippelhetnek a házigazda városra, lehetőségük van a programba kerülő új sportágakat is eltalálni. Nos, itt lódult csak meg igazán a hazardírozó kedvű britek fantáziája, hiszen a mocsárbúvárkodástól (66-szoros odds) a sajtgurításon (80), a birkaterelésen (100), illetve az ujjbirkózáson (200) át egészen a feleségcipelésig (250), szinte minden őrültségnek akad lelkes támogatója. Bár hozzá kell tenni, hogy ezekre azért ritkán tesz valaki 10–20 fontnál (3660–7320 Ft) többet.

Egy biztos, hivatalos adat, hogy Nagy-Britanniában a felnőtt lakosság harmada számít fogadónak – 2010-ben pontosan 73 százalékuk. Hogy mekkora összeg folyik be ebből, arról nincs konkrét adat, ám az beszédes, hogy a fogadóirodák szövetsége évente hárommilliárd fonttal segíti a brit gazdaságot, ami körülbelül 0,5 százaléka a GDP-nek.

 

EGYSZER VOLT 1968  

Nikolaus Ott összetört. A német kormányos négyes nem jutott az evezős versenyeken a döntőbe, így ő és társai már lélekben a hazautazásra készültek. Este azonban a kapitány, Karl Adam bekopogott hozzá, s megkérte, ugorjon be a nyolcasba a súlyosan megbetegedett Roland Böse helyett. Ott igent mondott, másnap edzett néhány órát a többiekkel, harmadnap pedig olimpiai bajnok lett. Nemcsak sportolóként, de emberként is óriás volt: aranyérmét az évekig a többiekkel készülő Bösének ajándékozta.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek