Ruszin-Szendi a felesége parancsára szívatta le a zsírt: Anyámasszony katonája!

Ruszin-Szendi Romulusz
PUBLIKÁLÁS: 2025. július 01. 11:50
Már túl sok volt neki Toka tábornok....

A Ripost információi szerint  második felesége "visszautasíthatatlan kérése" miatt, vagyis pusztán hiúságból szívatta le a "nagymértékű hasi zsírt" Ruszin-Szendi Romulusz a Honvéd Vezérkar bukott főnöke.

 Miután a Toka tábornoknak gúnyolt levitézlett katona testgyakorláshoz, vagyis a fizikai aktivitással és persze fogyókúrával elérhető testsúlycsökkentéshez lusta volt, az asszony beszélte rá, hogy vonuljon be a Honvéd kórházba. És ahogy luxusvillájuk esetében itt  sorra fogalmazott meg elképesztő igényeket, ez esetben is parancsba adta, hogy le kell szívni a zsírját. Az orvosok hárítani próbáltak, "vakaróztak" de hát a katonaságnál a vezérkari főnök parancsát nem illik megtagadni. Mivel nem volt megfelelő készülék a Honvéd Kórházban - ott ugyanis nem végeznek plasztikai műtéteket - egy magánklinikáról kellett a tábornok úr utasítására egy sokmilliós gépet kölcsönkérni és átszállítani!

A Bors által kielemzett fotók és a megkérdezett egészségügyi szakértők szerint nemcsak hasi zsírleszívást, de tokaplasztikát is rendelhetett magának a leváltott vezérkari főnök. A társadalombiztosítás terhére elvégzett szépészeti beavatkozásokat csakis a hiúság indokolta. A zsírleszívás előtt készült fotókon jól látszik, hogy a tábornokot nemcsak a „pocakja”, vagyis szakkifejezéssel élve a hasi, illetve deréktáji „lypodystrophia”, azaz a felgyülemlett háj zavarhatta, ezért fordult a rá más kérdésekben is jellemző „visszautasíthatatlan kéréssel” katonaorvosokhoz. A műtét előtt nem sokkal készült fotón jól látszik az elhízás a vezérkari főnökön.

 

Hasi, illetve deréktáji „lypodystrophia” 

Szakértők szerint ugyanakkor Ruszin-Szendi katona létére választhatta volna a sportosabb és egészségesebb megoldást, a fokozott testmozgást az inkább celebekre jellemző zsírleszívás helyett. Ha nem lusta, akár két-három hónap alatt megszabadulhatott volna ekkora hájtól. De inkább a társadalombiztosítás terhére elvégzett, szintén szakkifejezéssel élve „liposuctiót” választotta. A szépészeti beavatkozás, hála a profi katonaorvosoknak, tényleg látványos eredményt hozott. A zsírleszívás és a valószínű tokaplasztika után már egy karcsúbb és katonásabb vezérkari főnöke lett hazánknak. Ez látszik a beavatkozás után néhány héttel később készült képen.

Ruszin-Szendi tábornok nyaka is jelentősen megfogyatkozott

A két képet összevetve szakértők valószínűsítik, hogy nemcsak a hasi és deréktáji zsír leszívására került sor, hanem egy külön műtét keretében elvégzett „tokazsírleszívásra” is. A két kép között eltelt néhány hét alatt Ruszin-Szendi tábornok nyaka is jelentősen megfogyatkozott.

Mindez azért lehet fontos, mert a két testtájékon történt szépészeti műtét egy időben történhetett. Ugyanakkor a két műtét meg is duplázhatta a társadalombiztosítás terhére – minden bizonnyal – jogsértő módon elszámolt költségeket, amelyek így jóval meghaladhatták az egymillió forintot.

Lelógó kötényhas

A Bors által megkérdezett szakértők szerint csak rendkívül indokolt esetekben lehet elszámolni ilyesfajta szépészeti, plasztikai műtéteket a társadalombiztosítás terhére. Ilyenek például a veleszületett kopaszság, a súlyos aszimmetria az arcon vagy a mellek esetében, vagy a pácienst már járásában akadályozó úgynevezett „lelógó kötényhas” esetében. Mivel ezek Ruszin-Szendi tábornok esetében nyilvánvalóan nem fordultak elő, így jó eséllyel felmerülhet a tb-csalás gyanúja.

Ruszin-Szendi Romulusz Magyar Péter kedvéért már hozzálátott a fekvőtámaszhoz.

A helyzet tisztázására a Bors kérdésekkel kereste meg az egészségügyet irányító Belügyminisztériumot.

Tisztelt Belügyminisztérium!

A Bors úgy értesült, hogy korábban a Honvédkórházban Ruszin-Szendi Romulusz tábornok zsírleszívó műtétet igényelt tb-ellátás terhére.

Kérdésünk: megfelel-e ez az eljárás a jelenlegi társadalombiztosítási szabályoknak, ilyen plasztikai sebészeti, szépészeti műtét költségeit fedezi-e a tb?

Válasz a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőtől érkezett.

Elektronikus úton a Belügyminisztériumhoz érkezett megkeresésére illetékességből válaszolva az alábbiakról tájékoztatjuk.

A társadalombiztosítás terhére a plasztikai sebészeti beavatkozások körében olyan rekonstrukciós vagy helyreállító eljárások végezhetők, amelyek fejlődési rendellenességek, baleseti sérülések, illetve orvosi beavatkozás okozta torzulások (pl. daganatok eltávolítása) korrekcióját jelentik.

A közfinanszírozott aktív fekvő-, illetve a járóbeteg-szakellátás keretében igénybe vehető plasztikai sebészeti eljárásokat a csatolt táblázat tartalmazza.

A kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény 18. § (6) a) pontja szerint az egészségbiztosítás terhére nem vehetők igénybe a nem gyógyító célú, kizárólag esztétikai vagy rekreációs célból nyújtott egészségügyi szolgáltatások.

A jogszabályi rendelkezés értelmében tehát azok a beavatkozások számolhatók el, amelyeknek az elvégzése orvosilag indokolt és szükséges. Az orvosi indikáció megállapítása a kezelő szakorvos feladata és felelőssége.

Üdvözlettel:

Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő

 

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.