Ezek a legfurcsább látnivalók világszerte, amiktől vagy elképedsz, vagy röhögőgörcsöt kapsz

látnivaló
PUBLIKÁLÁS: 2025. február 12. 14:13
Fehér kolbász emlékmű Bajorországban vagy fagylaltízek temetője az USA-ban? Bemutatjuk a legfurcsább látnivalókat világszerte, amelyektől garantáltan dobsz egy hátast!
A világ legfurcsább látnivalói közé tartozik a Japánban található Nagoro falu Forrás: Shutterstock/retirementbonus

Ezek a legfurcsább látnivalók világszerte

A párizsi Eiffel-torony, az athéni Akropolisz és a Szabadság-szobor világhírű látnivalók, ahol általában rengeteg a turista. Viszont a szép látnivalók mellett a világ bővelkedik másféle látványosságokkal, ezért bemutatjuk a világ legfurcsább látnivalókat.

A világ legnagyobb sajtszeletelője Norvégiában

A világ legfurcsább látnivalók közé tartozik a világlegnagyobb sajtszeletelője a norvég kisvárosban, Ringebuban található és 7,7 méter magas. A norvégok büszkék arra, hogy egy honfitársuk találta fel a sajtszeletelőt.

Thor Bjørklund egyszer bosszankodott, hogy milyen nehéz késsel szép szeletekre vágni a sajtot. A képzett asztalos tehát feltalálta a sajtvágót, 1925-ben szabadalmat kért rá, és szülővárosában megalapította a róla elnevezett céget, amely azóta is gyártja a konyhai segédeszközöket.

2010 óta a fém pengéket kilyukasztották és a fa nyéllel összeszerelték a norvég kisvárosban, Ringebuban, Gudbrandstalban. A cég fennállásának 90. évfordulója alkalmából 2015-ben Ringebuban állították fel a sajtszeletelő emlékművet.

Fehér kolbász emlékmű Bajorországban

A fehér kolbász Bajorországhoz tartozik, ahogy a Franzbrötchen Hamburghoz, a Sacher-torta pedig Bécshez tartozik. „Legfőbb ideje volt, hogy emlékműben örökítsük meg a délnémet különlegességet" – gondolták a bajorok, és emlékművet emeltek a fehér kolbásznak. Eme műremek Zwiesel városában található, közel a német-cseh határhoz.

A fehér kolbász emlékmű nemcsak a specialitás elterjedési területét jelöli, hanem a kulturális határt is Németország északi és déli része között. Hasonlóan az Északi-fokhoz, ez az emlékmű egy nagy kőből áll, tetején egy kis földgömbbel. A bajor zászló lobog mellette, hogy hivatalos jelleget adjon.

Az új-zélandi Stonehenge eredeti mása

Az angliai Stonehenge világhírű. Ezért nem meglepő, hogy emberek tömegei özönlenek az évezredes kövekhez, különösen a napfordulók idején. Alternatív megoldás lehet az új-zélandi Stonehenge Aotearoa látogatása. Mivel Európa nagyon messze van a szigetállamtól, az új-zélandi északi szigeten található Wairarapa régióban működő Phoenix Astronomy Society azzal az ötlettel állt elő, hogy egyszerűen újjáteremtsék Stonehenge-et a helyiek számára.

Az eredetivel ellentétben az épület ép. A kövek nem véletlenszerűen vannak elszórva, hanem szépen körbe vannak rendezve egymás mellett és egymás fölött. A világörökségi helyszínnel ellentétben a replikában esküvőt, születésnapot vagy egyéb partit is lehet tartani.

Az új-zélandi Stonehenge a helyiek egyik kedvenc látványossága Forrás: Shutterstock/ Adam_photos

A rágógumi fala Seattle-ben

Az USA-ban, Seattle-ben van egy sikátor, ahol a rágógumi szennyezés turisztikai attrakcióvá vált, mert ott az emberek egyszerűen a falra ragasztották a régi rágógumijukat.

Mára olyan sok van, hogy néhol már nem látszik a téglafal. Nem feltétlenül tűnik étvágygerjesztőnek, de annál érdekesebb és egyedibb. Ha pedig van egy darab rágógumi a szádban, nyugodtan ott hagyhatod és bővítheted a „műalkotást".

Seattle városában található a rágógumi fal, ami a világ egyik legfurcsább látványossága Forrás: Shutterstock/ ARTYOORAN

Jégkrém temető Vermontban

Az amerikai Ben & Jerry's jégkrémgyártó rajongói számára érdemes lehet ellátogatni a vermonti Waterburyben található hivatalos „Flavor Graveyard"-ba.

Sírkövek vannak minden olyan fagylaltízhez, amelyet a cég már nem gyárt – beleértve az arról szóló információkat is, hogy az íz mikor volt forgalomban. A turisták többek között olyan fajtákat találnak, mint a White Russian, a Peanuts & Popcorn és a Crème Brûlée.

Vermontban jégkrém temető is van, ami szintén elég bizarr látnivaló Forrás: Shutterstock/karenfoleyphotography

Nagoro: Egy falu tele babákkal Japánban

A japán Shikoku szigetén található Nagoro falu meglátogatása egy kicsit kísérteties élmény. Ayano Tsukimi lakos körülbelül 350 életnagyságú babát állított fel az elhunyt vagy elköltözött falusiak emlékére és azért, hogy a még ott élők kevésbé legyenek magányosak.
A replikák most a buszmegállókban ülnek, úgy tűnik, mintha sétálnának, és a ház bejáratainak támaszkodnának. Az élő lakók egyértelműen kisebbségben vannak.

Nagoro japán faluban több a báb, mint az élő ember Forrás: Shutterstock/ retirementbonus

Radioaktív tengerpart Brazíliában

Amikor a legtöbb ember meghallja a radioaktivitás kifejezést, az első dolog, ami valószínűleg eszébe jut, a csernobili vagy a fukusimai atomkatasztrófa. De a brazil tengerparti Guarapari városában is állandóan magas a sugárzás szintje, ami nagyjából megfelel a röntgensugárzás expozíciójának. Ez azonban nem egy atomerőművi baleset után következett be. Inkább egy ásványi anyag okozza a strandokon a homokban.

Az 1970-es években még azt mondták, hogy a strandok látogatása gyógyító tulajdonságokkal rendelkezik. Ezt a feltételezést azóta megcáfolták. Egy rövid strandlátogatás nem jár azonnal súlyos egészségügyi következményekkel. Orvosi tanácsra azonban nem tartózkodhatunk ott egy-két napnál tovább.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.