A bibliai Ádám és Éva valóban létezett - A tudósok komoly bizonyítékokat találtak

Biblia
PUBLIKÁLÁS: 2025. január 13. 12:09
A tudósok meggyőző bizonyítékokat találtak, amelyek megerősítik, hogy az első emberpár, a bibliai Ádám és Éva valóban létezett. Sőt, egyre biztosabbak az Édenkert helyszínét illetően is.
A biblia Ádám és Éva valóban létezett a tudósok szerint - illusztráció Forrás: Shutterstock Shutterstock AI

Genezis/teremtésmítosz: a bibliai Ádám és Éva valóban létezett

A Biblia első könyve, a Genezis egy teremtésmítosz, amely leírja, hogyan teremtette Isten az emberiséget. A történet azt dokumentálja, hogyan készült Ádám és Éva. Ádám a hatodik napon keletkezett, majd Isten az egyik bordájából készítette Évát.

Az első emberpár az Édenkertben élt – egészen addig, amíg Éva bele nem vetette magát a tiltott gyümölcs evésébe, ami miatt száműzték őket a paradicsomból, és a kemény világba csöppentek, ahol sok fájdalom és halandóság várt rájuk. Míg a keresztények úgy vélik, hogy a bibliai történet az emberi élet kezdetét mutatja be a Földön, mások nehezen hihetőnek találják és egyáltalán nem veszik készpénznek.

A DNS-ben van a kulcs, minden ma élő ember ugyanattól az őstől származik

Kezdetben a tudomány olyan ősöket talált, akik a férfi Y-kromoszómákat és a női mitokondriális DNS-t adták tovább, és több tízezer év távolságra éltek egymástól. A tudósok azonban most olyan bizonyítékokat találtak, amelyek azt sugallják, hogy minden ma élő ember ugyanattól az őstől származik.

A „Mitokondriális Éva", az anyáktól gyermekeiknek átadott genetikai anyag, állítólag mindannyiunk DNS-ében nyomon követhető. A genetikusok ezért nyomon követték ezt a DNS-t, hogy kitalálják, mikor kezdődött a leszármazási vonal, és azt találták, hogy körülbelül 200 000 évvel ezelőtt.

Az olaszországi Sassari Egyetem kutatói pedig azt sugallják, hogy Ádám 180 000-200 000 évvel ezelőtt élt az Y-kromoszómához hasonló tanulmányok alapján – így a pár nagyjából ugyanabban az időben élt.
Dr. Joshua Swamidass, a Washingtoni Egyetem biológusa azzal érvelt, hogy az emberiség egyetlen párból is létrejöhetett, amint azt a mitokondriális Éva és Ádám Y-kromoszóma bizonyítékai mutatják.
Dr. Swamidass a Perspectives on Science and Christian Faith című folyóiratban megjelent cikkében ezt írta:

Ugyanez elmondható az i.sz. 1-ben élő összes emberről, vagy minden élőről, amikor a feljegyzett történelem elkezdődött. Kettő közülük egy bizonyos pár lehet, akiket a Szentírás Ádámnak és Évának nevez, és akiktől mindannyian származunk."

A tudósok szerint minden ma élő embernek ugyan azok voltak a közös ősei, akik a DNS-ünkben élnek tovább - illusztráció Forrás: Shutterstock/Shutterstock AI Generator

Bár a tudós nem pontosan azt mondta, hogy Ádám és Éva az emberiség egyedüli szülei, az evolúcióelmélet sem zárja ki a létezésüket – írja az Unilad a Daily Mail cikke alapján.
Ám ahhoz, hogy a bibliai történetet átjusson a tudomány szemüvegén, fel kell hagyni az eredeti történettel, például azzal a hittel, hogy Isten teremtette Ádámot és Évát.

Ahogy Dr. Swamidass megjegyzi, nem a Homo Sapiens tagjai voltak az első emberek a Földön. Gondoljunk arra, hogy voltak más emberi fajok is, mint például a Homo habilis, amely körülbelül 1,9-1,9 millió évvel ezelőtt élt.

Hol volt az Édenkert?

Ennek ellenére egyes tudósok úgy vélik, hogy az Édenkert valódi hely lehetett, ahol a civilizáció elkezdődött. A Daily Star jelentése szerint a régészek megállapították, hogy a Biblia Édenkertről szóló pontos leírása valójában a történelmi Mezopotámia lehetett, a mai Kelet-Szíria, Törökország északnyugati része és Irak nagy része.

Eric Cline professzor, a George Washington Egyetem bibliai régésze az Édentől a száműzetésig című könyvében azzal érvelt, hogy a bizonyítékok összhangban vannak a Szentírásokkal.
„Szöveg szempontból ennek van némi értelme. A bibliai beszámoló nemcsak azt mondja, hogy a kert „keleten", azaz Izraeltől keletre terül el, hanem az Édenkerttel kapcsolatban említi a Tigris és az Eufrátesz folyókat is.

Egyes tudósok azonban úgy vélik, hogy az afrikai Kalahári-sivatag „minden ma élő ember ősi hazája".

Egy évvel ezelőtt kritikusan kiszáradt az Eufrátesz folyó:

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.