Párizsba utazol? 3 dolog amit megtehetsz az olimpia nézésén kívül

Eiffel-torony
PUBLIKÁLÁS: 2024. július 31. 17:31

Az augusztus 11-ig tartó 2024-es nyári olimpiai játékok, valamint az azt követő 11 napos paralimpiai játékok több millió embert vonzanak a szerelem városába. Ezt szem előtt tartva, íme három dolog, amit a Párizsba látogatók a kedvenc sportolóiknak való szurkolás közben is megtehetnek, amikor azok az aranyért küzdenek.

Párizsba nemcsak az olimpia miatt érdemes elutazni Forrás: Shutterstock/Catarina Belova

1. Pezsgőt kortyolgatva gyönyörködhetsz a városra nyíló kilátásban

Bár az Eiffel-torony egy működő rádió- és televízióadó, több annál. Az Eiffel-toronynak négy „emelete" van, beleértve a földszintet is, amelyek a nagyközönség számára is látogathatók. A különleges építmény négy étteremnek ad otthont, köztük egy pezsgőbárnak, amely a torony harmadik emeletén található.

Azok számára, akik nem félnek a magasságtól, az Eiffel-torony honlapján megvásárolható egy olyan jegy, amely magában foglal egy pohár pezsgőt (vagy üdítőt) és kaviárt, amelyet az Eiffel-torony tetején szolgálnak fel.

Akik egy kicsit alacsonyabb magasságban szeretnének vacsorázni, keressék fel a Le Jules Verne nevű két Michelin-csillagos éttermet az Eiffel-torony második emeletén. „A földszinttől 125 méter magasan fekvő hely varázsa azonnal megbabonázza a látogatókat. Ha foglalsz, kérd az ablakok közelében lévő asztalok egyikét, mivel a torony vaskeretein keresztül Párizsra nyíló kilátás egyszerűen lenyűgöző" - olvasható a Michelin-kalauz honlapján.

A torony „első emeletén" a Madame Brasserie nevű étterem található, amely reggelit, ebédet és vacsorát szolgál fel.

Az Eiffel-torony honlapja azt javasolja a látogatóknak, hogy a jegyeket elővételben vásárolják meg.

2. Ródd le a tiszteleted a legnagyobbak előtt

Párizs legnagyobb temetője, a Père Lachaise mintegy 70 000 ember végső nyughelye - köztük néhány igen ismert személyiségé. Többek között Honoré de Balzac francia regényíró, Jim Morrison, a „The Doors" énekese, Oscar Wilde ír költő, Frédéric Chopin lengyel zeneszerző és Edith Piaf francia énekesnő is a Père Lachaise temetőben nyugszanak, ahol vezetett túrák is rendelkezésre állnak.

Egy másik lehetőség a katakombák, a csontok millióit tartalmazó földalatti létesítmény meglátogatása. A katakombákat először a 18. század végén építették, válaszul „a város temetőihez kötődő jelentős közegészségügyi problémákra". Maguk a katakombák egykori mészkőbányák voltak.

Az elhunytak csontjait ezután az éj leple alatt szállították a katakombákba, hogy „elkerüljék a párizsi lakosság és az egyház ellenséges reakcióit" - olvasható a katakombák honlapján. A csontokat 1860-ig rendszeresen hordták. Végül a csontokat némileg rendezetten összerakták, majd a helyszínt 1809-ben nyitották meg először a nagyközönség előtt.

„A körút végén egy nyilvántartást helyeztek el, ahová a látogatók felírhatták benyomásaikat. Nagyon gyorsan megtöltötték, mert ezek a látogatások hamar sikeresek lettek mind a franciák, mind a külföldiek körében" - olvasható a honlapon.

Az egyórás túrára, amely 1,5 kilométernyi katakombát érint, a katakombák honlapján tudsz jegyet venni.

3. Párizs számtalan művészeti és építészeti alkotásnak ad otthont

Ha művészetkedvelő vagy, Párizst imádni fogod! A Louvre-ban megpillanthatod a „Mona Lisa" rejtélyes mosolyát, a „Szárnyas győzelem" vagy a „Milói Vénusz" című híres festményeket, több ezer más felbecsülhetetlen értékű műalkotás mellett.

Bár a Notre Dame a 2019-es pusztító tűzvész után továbbra is zárva van, az ólomüveges templomok szerelmesei nem csalódnak. A Notre-Dame-tól egy rövid sétára található a Sainte-Chapelle, amelyet IX. Lajos király - a későbbi Szent Lajos - a 13. században rendelt meg lakosztályaihoz tartozó magánkápolnának.
A felső kápolnában 1113 ólomüveg jelenet látható, amelyek „úgy vannak illusztrálva, mint egy óriási középkori képregény", és a Biblia történetét mesélik el a Teremtéstől a Jelenések könyvéig. Az ólomüveg ablakok mintegy kétharmada a középkorból származik.

Műalkotások Párizs utcáin

A Jardin des Tuileries, vagyis a Tuileriák kertje egy nyilvános park, amelyben Franciaország néhány híres szobrászmesterének műalkotásai találhatók, köztük Auguste Rodin „A csók" című márványszobra.

A Tuileriák kertjei az olimpia történetében is különleges helyet foglalnak el.
A park adott otthont az 1900-as olimpiai játékoknak, ahol először osztottak ki három különböző színű érmet, ezzel inspirálva azt az elvet, hogy egy versenyszámban az első három helyezett három érmet kapjon - írja a foxnews.com.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.