A németországi Kieli Egyetem kutatói egy olyan falat találtak a Balti-tengerben, amely feltehetően mintegy 11 000 éves lehet. A tudósok remélik, hogy a jégkorszaki építmény felfedezése révén jobban megérthetik az akkori emberek életmódját. Az ember alkotta kőfal az utolsó jégkorszakból származik, és csaknem egy kilométer hosszú – írja az euronews.com. Íme, egy rövid videó a felfedezésről!
Akkoriban a fal valószínűleg egy tavon vagy mocsáron állt, ma már viszont 21 méterrel a víz alatt van.
A geológusok szerint a kőfalat a jégkorszaki emberek a rénszarvasok vadászatára használták. Ha az első vizsgálatok beigazolódnak, a lelet lenne a legrégebbi emberi építmény, amelyet valaha is felfedeztek a Balti-tengerben, amelyet Dánia, Németország, Lengyelország, Litvánia, Lettország, Észtország, Finnország és Svédország vesz körül.
A kutatók azt remélik, hogy a felfedezés révén jobban megérthetik az akkori emberek életmódját, szervezettségét és vadászati módszereit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.