Sisi királyné itt, ezen a csodás helyen vigasztalódott Korfun

kert
PUBLIKÁLÁS: 2023. július 22. 13:00
A zöld szigetnek is hívott Korfun található egy impozáns fehér-halványsárga színű katély, ami Erzsébet királyné, Sisi elképezléseként épült meg a sziget fővárosától mintegy 10 km-re, Benitzes település fölött a hegyoldalban, egy gyönyörű park közepén. 
Forrás: robertharding via AFP/Neil Farrin/Neil Farrin

A palotában az európai történelem két nagy alakja lakott: egyikük a már említett magyar királyné és osztrák császárné volt, a másikuk pedig II. Vilmos német császár. Mindketten imádták Korfut, Görögországot és a görög kultúrát – írja a kirandulo.reblog.hu.

Szomorú apropója volt a palota megépítésének

Erzsébet először 1861-ben járt Korfun Sir Henry Storks vendégeként, és mivel a sziget szépsége hamar rabul ejtette, az ezt követő években többször is megfordult. Aztán döntött úgy, hogy elhagyja Ausztriát, és itt telepszik le. Miért menekült el a császári udvarból? Komoly okai voltak: kemény sorscsapásokat kellett elviselnie: fiának, Rudolf főhercegnek, illetve édesapjának és nővérének a halálát is. Sisi azért építtette a palotát, hogy elfeledje élete tragédiáit. 1889-ben megvásárolta a korában ugyanazon a helyen álló Vrailasz villát, és azonnal hozzákezdett lebontásához Ahílio vagy (régiesebb nevén Achilleion) megépítéséhez.

Forrás: achillion-corfu.gr

A palota az olasz reneszánsz villák mintájára készült kétemeletes épület, tele erkélyekkel, ión, dór és korinthoszi oszlopokkal tűzdelve. Csupán röpke három év alatt készült el, a bebútorozásáért pedig a kényes ízlésű császárné felelt. A domboldalba épített márványpalotából csodálatos kilátás nyílik az Jón-tengerre.

Forrás: Hemis via AFP/TUUL / hemis.fr/Tuul

Sajnos Sisi nem sokáig élvezhette rajongásának gyümölcsét, a korfui palotát, mivel 1898-ban, a svájci Genfben egy anarchista meggyilkolta őt. Halála után Sisi kedvenc gyermeke, Mária Valéria örökölte meg a fényűző villát, aki 1907-ben csillagászati áron adta el az épületet Németország vezetőjének, II. Vilmos császárnak.

Ahílio vagy (régiesebb nevén Achilleion) Forrás: robertharding via AFP/Tuul/Tuul

II. Vilmos is csodát tett a hellyel

A német császár a palota megvásárlása után a személyes őrségének elhelyezésére egy nagy épületet építtetett a palota mellé. Aztán gondoskodott a palota gyönyörű kertjeinek helyreállításáról, amelyeket akkor már több mint 9 éve nem gondoztak.

Ahílio vagy (régiesebb nevén Achilleion) Forrás: Hemis via AFP/MONTICO Lionel / Hemis.fr/Montico Lionel / Hemis.Fr

Emiatt híres kertészeket, valamint ritka fákat és növényeket hozott magával. Ezek a fák és növények még napjainkban is a kertekben élnek. A szimmetrikus elrendezés, égig érő pálmafák és rengeteg féle és fajta növény jellemzi.

Korfu, Ahílio vagy (régiesebb nevén Achilleion) Forrás: Dr.K./Wikipedia

Az épületet övező olaszos stílusban kialakított park lenyúlik egészen a tengerig, alléiban számos szoborral, a többi között a királyné kedvenc költőjének, Henrik Heine-nek szobrával is. A ma már múzeumként működő épület Korfu legnépszerűbb úti célja, amely jelentősen hozzájárul a sziget turizmusának fejlődéséhez. Az Achilles Múzeum 2022. október 1-től restaurálási munkálatok zárva marad a nyilvánosság elől, de remélhetőleg mihamarabb megszépülve várja a látogatókat.

Ahílio vagy (régiesebb nevén Achilleion) Forrás: robertharding via AFP/Michael Runkel/Michael Runkel

A teljes cikket a kirandulo.reblog.hu oldalán olvashatjátok el.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.