A világ számos izgalmas helyét szeretnénk felfedezni, de vannak köztük olyan veszélyes, tiltott, védett vagy rejtett helyek is, amelyek örökre zárva lesznek a nagyközönség előtt, és legfeljebb csak az arra jogosult, kivételezett személyek látogathatják. Első részünkben a magánszigettől a híres 51-es körzetig kerestük fel a legrejtettebb helyeket. Most másik 5 olyan területet mutatunk be, melyek között több olyan is szerepel, amiket ha tanácsos lenne sem biztos, hogy felkeresnénk.
A Bengáli-öbölben található sziget egyike az Andamán-szigetcsoportnak, amit a világ egyik legveszélyesebb és legtiltottabb helyének minősítették. Ennek az az oka, hogy a szigeten élő törzs, szentinelézek, egy bennszülött nép, melynek tagjai erőszak árán próbálják fenntartani az elszigeteltségüket a külvilágtól. Minden kontaktust kerülnek a külvilággal, így nagy valószínűséggel az egyetlen sziget, amely a mai napig érintetlen a modern civilizáció számára.
A vadászó-gyűjtögető életmódot folytató törzs tagjai többször megtámadták a közeledő hajókat, aminek következtében 2006-ban két halász, 2018-ban pedig egy amerikai keresztény misszionárius vesztette életét. Így ezen a területen az indiai haditengerészet járőrözik, mivel szigorúan tilos a látogatóknak megközelíteni a szigetet.
Ez a barlanghálózat a délnyugat-franciaországi Montignac falu közelében található, amely a falakat és mennyezeteket borító paleolit barlangfestményekről híres. Kivételes minőségüknek, méretüknek, összetettségüknek és koruknak köszönhetően - becslések szerint akár 20 000 évesek is lehetnek - a barlangkomplexum 1979-ben felkerült az UNESCO Világörökség listájára.
A rendkívüli őskori művészetet megőrző barlang azonban 1963 óta zárva van a nagyközönség elől, mert a régészek úgy ítélték meg, hogy az ember közelsége, a kilélegzett szén-dioxid is tönkreteheti az ősi műalkotásokat.
Ez az óceánnal körbevett sziget távolról úgy néz ki, mint egy paradicsom, nem igaz? Ugyanakkor jó tudni, hogy Bikini Atoll számos nukleáris kísérleti programnak adott otthont, amelyek a szigetet radioaktívvá tették.
Egy 1996-os tanulmány szerint ugyan már biztonságos lenne a szigeteken sétálni, amíg nem nyúlsz az ott termő gyümölcsökhöz vagy zöldségekhez. Így a szigetre – biztos, ami biztos – senki nem teheti be a lábát. Csupán hajós túrákat indítanak a környékén, hiszen arra található a világ legjobb, hajóroncsokkal teli merülőhelye, egy igazi búvárparadicsom.
Brazília délnyugati partjainál elrejtve található az Ilha da Queimada Grande nevű sziget, amit a bolygó egyik legveszélyesebb helyeként tartanak számon. Kígyószigetnek is nevezik ezt a helyet,aminek nagyon egyszerű az oka: több ezer kígyó él ott, és ha ez még nem lenne elég, a világ egyik legveszélyesebb mérges kígyónak, az arany lándzsakígyónak is az otthona.
Meglepő, de ezzel együtt is nagyjából 70 állandó lakosa van, turisták viszont csak különleges engedéllyel tehetik be a lábukat a veszélyes hüllőktől hemzsegő földre.
A sziget, amely a Hunter Island Group része, egy 18 hektáros természetvédelmi terület a Bass-szorosban, amely Tasmania északnyugati részén és az ausztráliai King Island között fekszik. Mitől ilyen különleges? Ahogy a sziget neve is tükrözi, az egyik legnagyobb repülő madár, az albatrosz költőhelyeként szolgál.
Úgy gondolják, hogy a sziget a világ teljes albatrosz-állománya mintegy 40 százalékának, körülbelül 5000 pár albatrosznak ad otthont. Éppen az ott élő élő madarak és állatok, például pingvinek, heringsirályok, ausztrál fókák stb. élőhelyének védelme érdekében tilos betenni a lábunkat a szigetre.
(Forrrás: traveller365.com)