A katskhi sziklaoszlop mintha a semmiből nőtt volna ki Közép-Grúzia dombjai között, és évszázadok óta 40 méter magasan tör az ég felé. Talán még a képeken keresztül is érezhető a misztikus aura, ami körbeveszi. Emiatt egyébként sokáig szent helyként tisztelték a körülötte letelepülő népek.
A kereszténység érkezése előtt az oszlop hosszú ideig pogány szent helyként szolgált, és valószínűleg termékenységi szertartásokra használták.
A 4. században Grúzia a kereszténységet választotta, mint államvallás, Örményország után, a második országként a világon. Lassan, de állandó jelleggel a pogány istentiszteleti helyek keresztény helyszínekké alakultak, így a Katskhi oszlop tetején is helyet kapott egy templom, amit a feljegyzések szerint a 7. században építettek.
Az oszlop tetején álló templom erősen hasonlít a görög Meteora kolostorokra, de a helyszín sokakat a sztiliták vagy stiliták, illetve magyarosan az oszloposok rendjének életmódjára is emlékezteti. Ezek az aszkéta remeték, az ókor és középkor idején életük jelentős részét valamilyen oszlopon vezekelve töltötték.
A grúz ortodox egyház kis templomát az oszlop alsó részében felépített állványzat megmászásával és egy vaslétra kombinációjával lehet elérni. Nők nem mászhatnak fel a csúcsra, ők csak lentről csodálhatják meg az építészeti érdekességet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.