400 éves holland festményre bukkantak Ausztráliában egy raktárban. A műalkotás a szakértők szerint dollármilliókat is érhet – olvasható a CNN oldalán.
A "Csendélet" című alkotás sok éven át, elfeledve porosodott egy raktárban Új-Dél-Walesben. Az értékes, 17. századi, holland aranykorból származó festmény létezéséről addig nem is tudtak a projekt koordinátorai, amíg a 60 000 darabból álló gyűjteményt és az épületet, ami ma már a Woodford Academy múzeum névre hallgat - el nem ajándékozták az Ausztrál Nemzeti Alapítványnak.
A festményen egy fehér abroszos, terített asztal látható, amelyre egy töltött pitét, diókat, egy kenyércipót, valamint egy ezüst serleget, tányérokat és üvegeket festett a művész. Az alkotást Gerrit Willemsznek tulajdonítják, akinek az apja, Willem Claesz Heda, a híres 17. századi holland csendéletfestő volt. Az idősebb festőt a holland aranykor egyik nagy mesterének tartják.
Ritka és rendkívül izgalmas pillanat ez
- mondta Julian Bickersteth, a projekt koordinátora.
Bár a szakértők még vizsgálják a "Csendélet" eredetét, de a művész aláírása nagyon hasonlít apjáéhoz, és festményeit 1945-ig az idősebb mesternek tulajdonították. Azt a lehetőséget sem vetették még el, miszerint a műalkotás apa és fia közös munkája. A szakértők úgy vélik, hogy a festmény több millió ausztrál dollárt érhet, ugyanis Willem Claesz Heda munkáinak értéke általában 4-5 millió dollár között mozog – írták a cikkben.
A feledezett festményt a 2022-es Ausztrál Örökség Fesztiválon állítják majd ki a Blue Mountains állambeli Woodford Academy megnyitóján, ami egy csapásra raktárból múzeummá avanzsált.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.