A homok talán az első dolog, ami eszünkbe jut, ha a strandra gondolunk. Ez azonban nem így fest a kínai Panjin Red Beach esetében, amely valójában vörös, és egyáltalán nem homok borítja. Ezt a jelenséget a suaeda nevű vörös növény okozza, ami április-májusban növekedésnek indul, majd nyáron zölden borítja be a tájat, viszont ősszel élénkpirossá válik.
A Red Beach a világ legnagyobb vizes élőhelyén és nádas mocsaras részén található. A természetvédelmi terület több mint 260 féle madárnak és 399 féle vadon élő állatnak ad otthont. Itt találhatók a veszélyeztetett koronás darvak és maori sirályok is, ezért a híres strandot a „darvak otthonának" is nevezik. Bár a Vörös-part nagy része el van zárva a nagyközönség elől, mégis van egy kis része, amely turisztikai látványosságként működik – írja a boredpanda.com.
A melegvizű forrás a Yellowstone Nemzeti park egyik ékessége. Mélyebb, mint egy 10 emeletes épület és rendkívül forró, bár sok látogató ezt nem veszi figyelembe, így több baleset helyszíne is lett a színpompás forrás. Nem csak mély és forró, hanem a világ harmadik legnagyobb forrása, 112 méteres átmérőjével.
A meleg forrást élénk narancssárga, sárga és zöld sávok gyűrűzik a mélykék vizet körül ölelve. A sokszínű rétegek a színezetüket a forrás körül fokozatosan lehűlő vízben élő termofil (hőkedvelő) baktériumok különböző fajaitól kapják. A víz színe pedig döbbenetesen kék, így szinte szivárványszerű jelenség látványát kell befogadniuk a látogatóknak, ami egészen biztosan felejthetetlen élmény – olvasható a yellowstonepark.com oldalán.
Patagóniában található a csak hajóval megközelíthető „Márvány Katedráliskánt" is ismert barlangrendszer, melyet a General Carrera tó vájt ki a sziklákból. A jellegzetes, hullámosan csíkozott márványmintázat varázslatos színei a vízben is tükröződnek. A kék, a smaragd és a türkiz minden mélysége és árnyalata megtalálható a néhol finoman csipkézett sziklaalakzatokon. A víz színe az időjárástól, az évszaktól és a vízszint magasságától függően is változik.
Nem csoda, hogy bekerült a világ 10 lenyűgöző barlangjai válogatásunk közé. Több mint hatezer éve hullámok mossák itt a kalcium-karbonátot tartalmazó barlangfalakat. Az év legjobb időszaka a márványbarlangok meglátogatására nagyjából szeptember és február között van, amikor a jég elolvad, táplálva a tavat, így a víz színe különösen elbűvölő türkiz. A hajótúrák harminc percesek, és a látogatási időpontot tekintve érdemes kora reggelre időzíteni a hajókirándulást, hogy megfelelő világítást kapjon a színkavalkád – írja az atlasobscura.com.
A vulkánoknak és gejzíreknek köszönhetően a Föld egyik legforróbb helye Dallol, amely Etiópia és Eritrea északi határán fekszik. Az éves átlaghőmérséklet itt 34 fok, de nyáron rendszeresen eléri a 46 fokos csúcsot is. Ez a látványosság legjobban talán a magasból szemlélhető meg.
A képen látható ragyogó sárga szín a kén és a só reakciójának eredménye. Ha valaki meglátogatná ezt a különleges helyet, akkor az október és február közötti időszakban érdemes Dallolt felkeresnie, azon belül is kora reggel, mert akkor a „leghűvösebb". Érdemes vezetővel menni, de aki egyedül fedezné fel a környéket, az megfelelő távolságból kémlelje a feltörő vizeket, amelyek 100 fokon bugyognak elő. A fülledt Danakil-sivatag veszi körül a kiszáradt települést, amely hozzájárul Dallol könyörtelenül forró éghajlatához. Az egyedülálló geológiai viszonyoknak köszönhetően Dallol úgy fest, mintha egy másik bolygón járnánk – írja az allthatsinteresting.com.
A természeti világ hét csodájának egyike, nagyobb, mint a Kínai Nagy Fal, és az egyetlen „élőlény" a Földön, amely az űrből látható. Ausztrália egyik legfigyelemreméltóbb természeti ajándéka a világ legnagyobb korallzátonyának lélegzetelállító szépségével van megáldva. Több száz festői szigettel és a világ legszebb, napsütötte, aranyszínű strandjaival már a felszínen is lenyűgöző a táj, alámerülve pedig láthatjuk, hogy a zátony rengeteg tengeri élőlénynek ad otthont.
Természeti szépsége miatt a Nagy-korallzátony a világ egyik legkeresettebb turisztikai célpontja lett. A látogatók számos élményben részesülhetnek, beleértve a sznorkelezést, búvárkodást, repülőgépes vagy helikopteres túrákat, sétahajós utakat üveg fenekű vízi járműveken, ismeretterjesztő kirándulásokat, bálnalest és delfinekkel úszást – írja a greatbarrierreef.org.
A Rainbow Mountain Vinicunca néven is ismert, ez a szó perui nyelven „színes hegyet" jelent. A perui Andokban lévő hely a Machu Picchu népszerűségével vetekszik. Amint azt sejteni lehet, a hegy természetes, sokszínű szépségéről híres az 5200 méteres tengerszint feletti magasságban. Ezt a szivárványszerű megjelenést az ásványi anyagok üledéke hozza létre, amelyek türkiz, levendula, arany és egyéb színeket kölcsönöz a hegynek.
A hegy egészen pontosan 14 különböző, színes ásványból áll. Mindössze 4 évvel ezelőtt még teljesen hó borította, így lehetetlen volt teljes mértékben szemtanúja lenni a hegy szépségének. A hőmérséklet még mindig 0 alá süllyed éjszaka – jó tudni mindazoknak, aki egy többnapos túrát terveznek ide. Lámák és alpakák járják a környéket, ahol az időjárás egy óra leforgása alatt gyorsan változhat a hótól az esőn keresztül a tűző napsütésig. Aki nehéznek találja a túrát, bármikor bérelhet lovat – írja a rainbowmountainperu.com.
Ausztrália sok nagyszerű tájáról ismert világszerte, ezek közül az egyik ez a döbbenetesen rózsaszín tava. Az Esperance melletti szigeten található Hillier-tavat látni kell, hogy elhiggyük, létezik! A színén túl a másik furcsaság a tóval kapcsolatban, hogy a tudósok még a mai napig nem tudják pontosan, hogy miért is ennyire rózsaszín.
Az ausztrál rózsaszín tó-jelenségeket általában a magas sótartalomhoz kötik, de a Hillier-tó egész évben megőrzi élénk, ragyogó színét, ellentétben a legtöbb rózsaszínes tóval, amelyek elhalványulnak. Jelen állás szerint, a sótartalmat, az algákat és a baktériumokat tartják együttesen "felelősnek" a Hillier-tó rágógumi rózsaszín színéért. A tó ráadásul egy buja zöld szigeten található, közvetlenül az Indiai-óceán ragyogó kék vize mellett, ezért ezek a természetben fellehető színek még megdöbbentóbb látványt nyújtanak – írja a hillierlake.com.
A több millió éves víz- és szél erózió által formált csodálatos kanyont az egykor a területen kóborló antilopcsordákról nevezték el. Az örvénylő mintázatot felvevő falak a bejutó napfény hatására sárga, narancssárga, rózsaszín és lila színekben pompáznak.
A Navajo Nation magánterületén található kanyon meglátogatásához csak vezetett túrák keretében lehet eljutni. A környéken több utazásszervező vezet csoportokat a kanyonhoz, hogy átadja tudását a terület történelméről és geológiájáról. A Felső Antilop-kanyon túra a legnépszerűbb útvonal, mivel több napfény jut be a kanyonba a 120 méter magasságot elérő falak közé. Az Alsó Antilop-kanyon túra is hasonlóan lenyűgöző, de kifejezetten a kalandvágyóknak ajánlott, akik egy hosszabb túrán lépcsőkön és létrákon közlekedve juthatnak be a kanyonba – írja a visitarizona.com.
Ez a víz alatti víznyelő a világ legnagyobb ilyen jellegű természeti képződménye Belize partjainál, 100 kilométerre Belize városától. A szabályos kört alkotó Nagy Kék Lyuk átmérője 300 méter, míg mélysége körülbelül 120 méter. A már UNESCO világörökségi helyszínről sokáig csak a belizei halászok tudtak, és csak 1971-ben vált híressé, amikor a legendás tengerbiológus és felfedező, Jacques Cousteau ellátogatott a helyszínre.
Cousteau és legénysége feltárta a Kék Lyuk mélységét, megerősítve, hogy több ezer évvel ezelőtt keletkezett, amikor az árapály elöntött egy barlanghálózatot. A víznyelőt körülvevő korall-atollnak van egy sekély belső gyűrűje, ahol világosabb színű a víz, és amely természetes gyűrűt alkot az elárasztott barlang mélykék színű vizei körül. Ahogy a búvárok leereszkednek a lyukba, a sötét víz kezd tisztábbá válni, így lenyűgöző kilátás nyílik az elárasztott barlanghálózatra, amely különféle tengeri élőlényeknek, köztük pörölycápának ad otthont – írja abelize.com.
Körülbelül 4300 méter tengerszint feletti magasságban található az eredeti nevén Laguna Colorada, ami Bolívia lenyűgöző, színpompás tava. A 6000 hektáros területen fekvő sós vizű tó mindössze 1 méter mély, és színét a vörös algákkal és más mikroorganizmusok teszik narancsvöröses, pirosas árnyalatúvá.
A tó különböző színei a tiszta kék éggel és a távoli, hófödte Andok hegyeivel kombinálva olyan környezetet teremtenek, amely a fotósok álma. Egy makulátlan és gyönyörű terület, ami több flamingófajnak ad otthont, de lámák, alpakák, andoki rókák, macskák is élnek a környéken. Azok, akik szeretnék látni a flamingókat, nyáron jöjjenek, mivel ebben az évszakban a tó tele van velük – írja a salardeuyuni.com.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.