Az Egészségügyi Világszervezet adatai szerint évente több mint egymillióan vesztik életüket öngyilkosságban - nem ritkán olyan helyeken, melyek másoknak épp a
A San Diegó-i-öböl felett átívelő Coronado-híd magas, kecses és különleges látványt nyújt, különösen éjszaka. Sajnos azonban a 60 méter magas híd rendkívül sok öngyilkosságnak is a helyszíne. 1972 és 2000 között több mint 200 ember ugrott a halálba innen, közülök mindössze 12 ember élte túl a zuhanást.
Az angliai East Yorkshire és North Lincolnshire között található hídról 1981 és 2007 között 200 ember vetette magát a jéghideg vízbe. A 30 méteres zuhanást sajnos alig néhányan élték túl. 2005-ben egy különösen borzasztó eset történt. A férjével, Julióval folytatott hosszas gyermekfelügyeleti csata után a 28 éves Angela Schuman leugrott a hídról, miközben a lányát szorongatta. A kórházban Angela gyomrára tetoválva a „Halál oka: Julio" feliratot találták. Elképesztő módon ő és 2 éves gyermeke is túlélték a halálos zuhanást.
A Sunshine Skyway Bridge 1987-ben nyílt meg a floridai Tampa Bay-ben, és az Egyesült Államok egyik legtöbb öngyilkosságot látott helyszíne lett. 2009-ig nem kevesebb, mint 207 ember ugrott le a hídról a Tampa-öböl vizébe és vesztette életét, míg 34 ember túlélte az 53 méteres ugrást. 1999-ben hat napelemes telefont állítottak fel a híd mellett és 24 órás járőrözést indítottak. A kezdeményezés nem volt hiábavaló, 1999 és 2009 között 23-an gondolták meg magukat és indítottak életmentő telefonhívást, sajnos azonban még így sem csökkent jelentősen az öngyilkosságok száma.
Az 58 méter magas melbourne-i West Gate hídról háromhetente ugrik egy ember a halálba. A Melbourne Királyi Kórház tanulmánya szerint az öngyilkosok több mint 70 százaléka mentális betegségben szenvedett, és 74 százalékuk férfi volt. Egy anya és 18 hónapos kisbabája 2008-as öngyilkossága után olyan akadályt állítottak fel a hídon amely megnehezíti az ugrást.
A híd ugyanakkor egy másik tragikus történetet is őriz: két évvel a munkálatok megkezdése után, 1970. október 15-én délelőtt 11:50-kor a 10. és 11. pillér közötti 112 méteres hídrész összeomlott, 50 métert zuhant a földre és a Yarra-folyóba. A katasztrófában, melyet Ausztrália legsúlyosabb ipari katasztrófájaként tartanak számon, harmincöt építőmunkás meghalt és tizennyolcan megsérültek. A legtöbben azok közül estek áldozatul, akik épp ebédszünetet tartottak az építmény alatt. A 2000 tonnás szerkezet zuhanását robbanás is kísérte, amely a több száz méterrel távolabbi épületeket is megrengette.
Sajnos a lélegzetelállító Niagara-vízesés Ontario és New York határán nem csak egy híres turisztikai célpont. Évente körülbelül 20-25 ember ugrik bele a lenti viharos vizekbe. Megdöbbentő módon 1856 és 1995 között a Niagara-vízesés 2780 ismert öngyilkosság helyszíne volt, és mindössze három ember élte túl a zuhanást.
A japán Fuji-hegy tövében található Aokigahara erdőt, más néven A fák tengerét, olyan helynek ismerik a japánok, ahol dühös szellemek laknak. 2003-ra az itt elkövetett öngyilkosságok aránya elérte az évi százat. Az erdőt évente átfésülik eltűnt személyek földi maradványai után. Az öngyilkosság jelentős társadalmi probléma Japánban, melyért részben a mentális betegségekhez kapcsolódó társadalmi megbélyegzést, részben a megnövekedett munkahelyi stresszt okolják.
A San Francisco-i Golden Gate-hídon több mint 1500 öngyilkosságot követtek el 1937-es megnyitása óta. A 67 méteres ugrást kevesen élik túl. Egyikük Ken Baldwin, egy 28 éves férfi, aki korábban fájdalomcsillapítókkal és alkohollal kísérelt meg öngyilkosságot. Azt mondta, azért ugrott le a hídról, hogy észrevetesse magát.
„Még mindig látom, ahogy a kezeim lecsúsznak a korlátról. Azonnal rájöttem, hogy az életemben minden, amit javíthatatlannak hittem, javítható – kivéve azt, hogy ugrottam" – mondta Baldwin a The New Yorkernek. Szerencséje volt, nem halt meg azonnal, a parti őrség kimentette, s kórházba szállította.
Ha úgy érzi, Ön vagy a környezetében más krízishelyzetben van, segítségre szorul, hívja az ingyenes 116-123 felnött lelkisegély számot!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.