Az amerikaiak dühösek lesznek, ha kizárják őket Európából

USA
PUBLIKÁLÁS: 2020. június 30. 09:15

Az Egyesült Államok Utazási Szövetsége (The United States Travel Association) dühösen reagált a javaslatokra, miszerint az amerikai nyaralókat valószínűleg kizárják Európából, bár a régió újból megnyílik a turizmus számára. A jelentések szerint az Európai Unió készen áll az Egyesült Államokból, Oroszországból és tucatnyi más országból érkező utasok kitiltására, akiknek a jelenlétét túl kockázatosnak tekinti a koronavírus-járvány okán – írja a Travel Breaking News.

Az USA-ban van a legtöbb megerősített koronavírusos eset a világon, ezért nem szívesen látott vendégek Forrás: Gerd Altmann/Pixabay

A tisztviselők számos országot biztonságosnak tartanak a beutazás szempontjából, ide tartozik Algéria, Ausztrália, Kanada, Grúzia, Japán, Montenegró, Marokkó, Új-Zéland, Ruanda, Szerbia, Dél-Korea, Thaiföld, Tunézia, Uruguay, Andorra, San Marino, Monaco és a Vatikán. Az Egyesült Államok viszont továbbra is küzd annak érdekében, hogy koordinálja a járvány kitörésére adott válaszát.

Amerikában több mint 2,5 millió fertőzést regisztráltak, így ott van a legtöbb megerősített eset a világon.

A napi esetek száma májusban és június elején ugyan csökkent, mivel azonban sok helyen továbbra is könnyítettek a lezárási korlátozásokon, az esetek száma újra növekedni kezdett, és június 26-án napi rekordszámot (47 341) ért el. Erre válaszul Florida, Texas és Arizona megkezdték a lezárások újbóli bevezetését. New Yorkban azonban mindössze öt haláleset történt vasárnap, így ez a legalacsonyabb érték március óta.

Tori Emerson Barnes, az Egyesült Államok Utazási Szövetségének a közigazgatásért és a politikáért felelős alelnöke, válaszul az utazási tilalomra, azt mondta: „Ez a hír hihetetlenül csalódást okozna, és helytelen lépés lenne, amikor globális gazdaságunk újjáépítésére törekszünk. Csak az Egyesült Államokban az utazással összefüggő munkahelyek a járvány miatt az elveszített munkahelyek több mint egyharmadát teszik ki. Az egészség kiemelkedő fontosságú, és a nyilvánosságnak fontos szerepet kell játszania az olyan bevált gyakorlatok átvételével, mint például a maszkok viselése, ám jelenleg olyan szakaszban vagyunk, amikor lehetővé kell tenni a haladást."

Emerson Barnes az Egyesült Államok hatóságainak esetleges válaszát is felvette. "Ez nemkívánatos hír, és jelentős negatív következményekkel járna a gazdaság fellendülése szempontjából – fejezte be.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.