Az amerikai Gallup intézet által készített felmérés (2018 Global Law and Order Report) pontosan ez utóbbi szempontból lehet érdekes – írja a CNN. A kutatás alapját az képezte, hogy az adott ország lakosai saját elmondásuk szerint mennyire érzik magukat biztonságban.
A 142 ország lakosainak feltett kérdések arra irányultak, mennyire bíznak a helyi hatóságokban, hogy érzik magukat egyedül az utcán, illetve vannak-e személyes tapasztalataik a bűnözést illetően. A felmérés elkészítéséhez a Gallup 148 ezer személyt kérdezett meg, kizárólag 15 évnél idősebbeket.
Talán nem meglepő, hogy az első helyet Szingapúr szerezte meg, mögötte skandináv országok sorakoznak. Szingapúrban olyan nyugi van, hogy a városvezetésnek van energiája például világító járdákat tesztelni bolygónk jövőjéért. Az őt követő Norvégia, Izland és Finnország felbukkannak például a világ legboldogabb országainak listáján is, melyet Finnország vezet 2018-ban.
A listán ötödik helyen szereplő Üzbegisztán esetén az elemzők arra gyanakodnak, hogy az ország diktatúrája állhat amögött, hogy ilyen sokan kedvezően nyilatkoztak a lakosai közül. Felmerül ugyanis, hogy félnek attól: a válaszadás csak látszólag névleges, így nem merik vállalni valódi véleményüket.
Íme a legjobban teljesítő országok a felmérésen (sokuk azonos pontszámmal holtversenyben végzett egy-egy helyen):
1. Szingapúr, a lélegzetelállító legek városállama - 97
= 2. Norvégia- 93
= 2. Izland - 93
= 2. Finnország- 93
= 5. Üzbegisztán- 91
= 5. Hong Kong - 91
= 7. Svájc - 90
= 7. Kanada- 90
9. Indonézia- 89
= 10. Dánia - 88
= 10. Szlovénia - 88
= 10. Luxemburg - 88
= 10. Ausztria - 88
= 10. Kína - 88
= 10. Hollandia - 88
= 10. Egyiptom - 88
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.