Ha éppen márciusban járnak Spanyolországban, akkor olyan csodás természeti látványosságnak lehetnek szemtanúi, mint a cseresznyevirágzás Extremadura régiójában, a Jerte-völgy vidékén. A látvány olyan, mintha hófehér hóban gázolnának, hideg és latyak nélkül. A völgyben több mint kétmillió cseresznyefa virágzik ki minden év márciusának elején. A völgyben apró falvak bújnak meg, ahol szállást is lehet találni, csak jó előre foglalni kell. A virágzás legszebb része körülbelül 10 napig tart, de a virágbaborulás kezdete és vége attól függ, hogy milyen volt a korábbi tél időjárása. Ha pedig nem csak a látvány érdekli az utazót, de a környék és a tradíciók is, akkor érdemes a Cseresznyevirág Fiesta idejére időzíteni az utazást. Zenei előadások, kóstolók és vezetett túrák várják az érdeklődőket.
A március mindenhol sűrű hónap, de Spanyolországban különösképpen. La Rioja vidékén, a régió fővárosában, Logrono-ban 2018. március 25-től április elsejéig zene száll az utcákon, és a látogatók virágokkal díszített színes körmenetek nyomában sétálhatnak végig a városon, Logronóban ugyanis a húsvéti nyolcnapos ünnep ideje alatt elsősorban szentmiséket és körmeneteket tartanak. A helyi templomi csoportok a nagyhét ideje alatt körbeviszik szépen feldíszített oltáraikat (pasos) a városon, majd április elsején, mely az ünnep csúcsa, a feltámadt Krisztust dicsérve mind átkelnek az Erbo folyó kőhídján, hogy a végül a városközpontban együtt ünnepeljenek.
Cordoba városa minden év májusában egyetlen, hatalmas kertté alakul, jobban mondva káprázatos kertek hálózatává – ekkor rendezik ugyanis a híres Cordobai Belsőudvarok Fesztiválját. Idén május elsejétől május 13-ig rendezik meg. A belsőkerteket (patios) és a fesztivált 2012-ben világörökségi listájára vette az UNESCO, de már a cím elnyerése előtt is rengeteg kertbarát látogatott ide Az érdeklődők a fesztivál ideje alatt bemehetnek és megtekinthetik a város legszebb udvarait, melyeknek kialakítása a római időkre és a mór építészet idejére vezethető vissza. A legtradicionálisabb belsőudvarokat az Alcázar Viejo negyedben találják, az Alcázár és a San Basilio templom között; vagy a Santa Marina és a La Magdalena városrészekben; néhány öreg és kicsi, de annál szebb belsőkertet a zsidó negyedben is fel lehet fedezni.
A fesztivál ideje alatt a kertek megtekintése ingyenes, de ha pont akkor nem jutnak el Cordoba városába, akkor sem kell lemondaniuk az élményről. Ezen az oldalon foglalhatnak időpontot a kiválasztott kertekbe, illetve ellátogathatnak még a Palacio de Viana falai közé, mely egy nemzeti örökségi helyszín és udvarmúzeum, tizenkettő saját belsőkerttel.
A három város három egyedi fesztivállal és programmal várja a Spanyolországba látogatókat. Az első nem mindennapi ünnepséget Haro városában, La Rioja vidékén tartják. 2018. június 29-én a bor az úr a város utcáin. A Batalla del Vino, vagyis a Borok háborúja eredetileg egy összeszólalkozás eredményeként jött létre, ugyanis Haro és a szomszédos Miranda de Ebro falu nem tudtak megegyezni azon, hogy kit illetnek meg a közeli kőszirtek. A hadakozás mára fesztivállá alakult, ami egy közös misével kezdődik, majd egy barátságos harccal folytatódik: a szemben álló felek literszámra öntik egymásra a bort egészen ebédidőig. Ekkor befejeződik a látványosság és az emberek visszatérnek Haro főterére, ahol közösen megebédelnek. Illatos, zamatos és mulatságos versengés – épp olyan, amit csak Spanyolországban láthat az ember.
A De la Luna al Fuego (A Holdtól a tűzig) két ünnepet is ünnepel egyszerre: Az Úrnapját, vagyis Krisztus titokzatos testének napját, illetve San Juan ünnepét, a nyári napfordulót. Zafra városában ennek a fesztiválnak nagyon régi hagyományai vannak. Idén június 15-től, június 24-ig tartják. A fesztivál a városfalakon belül zajlik, ahol a piacteret úgy alakítják, hogy az megfeleljen egy 16-18. századi piactérnek. A Hold szimbóluma az Úrnapjával kapcsolódik össze, míg a tűz a város legősibb ünnepéhez, a San Juan fesztiválhoz kapcsolódik.
Sevilla megszámlálhatatlanul sok programot és látnivalót nyújt a látogatóknak. Ezek közül mi most csak egy egyedire böktünk rá. Ez pedig nem más lett, mint a Palacio de las Dueñas éjjeli meglátogatása. Amikor a palota kapui bezáródnak a tömegek előtt, új világ tárul fel az éjszakai felfedezők előtt, a reneszánsz épület részleteit és a benne található több mint 1400 művészeti alkotást ugyanis csak a gyertyák fénye világítja meg. A másfél órás vezetett séta során 500 év történelme elevenedik meg az árnyékok között. A túrákra 2018. október 31-ig lehet jelentkezni.
A Művészet és Kína 1989 után: A világ színháza című kiállítás a Guggenheim Bilbao Múzeum egyik legjobban várt kiállítása, mely 2018. május 11-én nyit és 2018. szeptember 23-ig tekinthető meg. A tárlat alkotásait egy olyan bátor és kreatív kortárs mozgalom hozta létre, mely abban a korszakban született, mikor Kína és a világ teljesen átalakulóban volt. A kiállításon 71 olyan alkotó és csoport munkáját láthatjuk egy helyen, akik Kínában és világszerte azon dolgoznak, hogy egy ideológiák nélküli világot hozzanak létre, és hogy megalkossák a tömegek számára is érthető, kortárs kínai művészetet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.