Otthon is megnézheti a tibeti rákgyógyító szerzetesek filmjét

Miklós ádám
PUBLIKÁLÁS: 2016. december 12. 08:43
Év elején került a hazai mozikba a Nepált és Indiát többször is megjárt fiatal győri stáb Menla hagyatéka című filmje, amelyben azt mutatják be, hogyan gyógyítják a rákot a hagyományos tibeti orvoslás szerint. A filmből közben DVD készült, és néhány napja már egy mozijegy áráért online is le lehet tölteni.

Miklós Ádám és Száki Adrián forgatásaik alatt voltak már látogatóban a dalai lámánál, több Nepálban élő buddhista szerzetesnővel is Facebook-barátságot kötöttek, két évvel ezelőtt pedig elhatározták, hogy megmutatják a világnak, hogyan gyógyítja a rákot a hagyományos tibeti orvoslás. A szerzetesnők életét bemutató Daughters of Dolma után így készült el következő filmjük a Menla hagyatéka, amelyben Dr. Dorjee Rapten Neshar indiai orvos kalauzolja el a nézőt a tibeti gyógyászat titokzatos világába. A hetven perces dokumentumfilmben közvetlen közelről ismerhetjük meg a gyógynövény gyűjtés fontosságát, amely az évszázadok során szinte semmit sem változott, miközben megérthetjük a buddhizmus és a tudomány kapcsolódási pontjait is.

A győri filmes stáb egy hónapot töltött Indiában a tibeti rákspecialista klinikáján, a nem mindennapi tapasztalataikról bővebben itt mesélnek, ebben az interjúban pedig a forgatásról és a tibeti kezelőközpontokról olvashatnak. Akik nem látták a filmet moziban, azok most itt tölthetik le, az akár ajándékba is adható DVD-ről pedig itt találnak bővebb információt. A filmben szereplő indiai orvosok néhány hónappal ezelőtt Magyarországon jártak, terveik szerint 2017-ben is eljönnek előadást tartani. Miklós Ádám, a dokumentumfilm rendezője a Travelónak elmondta, már arról is beszélgettek velük, hogy egyikük hazánkban is praktizálni kezd.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.