Az ősi város háromnegyedét tették látogathatóvá, három szinten. A több mint 9000 négyzetméteres régészeti komplexum hat antik utcából, egy ókeresztény bazilikából, hat nagyobb épületből és egy késő középkori templomból áll, írja az MTI.
A romváros egy részét üvegkupolával fedték be, a fedett területen kiállították az ásatások során előkerült régészeti leleteket és kialakítottak egy kulturális rendezvények megtartására alkalmas helyszínt, amelyhez az ókori romok szolgálnak kulisszaként.
A hatalmas szabadtéri múzeum egyik fő nevezetessége a város kelet-nyugati irányú főutcája, a 7-8 méter széles decumanus maximus, amelynek majdnem érintetlenül fennmaradt kövezetén a turisták is sétálhatnak. A feltárt épületekben láthatók a mozaikpadlók, a belső udvarok, a fürdők, az illemhelyek, a víz- és a szennyvízvezeték egy része.
A romváros megmentése céljából módosítottak a metró nyomvonalán, a restaurálást 15 millió levával (2,4 milliárd forint) támogatta az Európai Unió. A restaurálást élénk bírálatok kísérték a felhasznált kövek és anyagok minősége és színe miatt, emiatt átmenetileg le is állították a munkát.
A mai Szófia területe a Kr. e. VIII. században már lakott volt. A település a trák szerdi törzs után kapta az első elnevezését, a Serdicát, amelyet a római hódítás után is megtartott, amikor Moesia provincia központjává vált.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.