
Már egy hónap sincs hátra a Hősök terén megrendezésre kerülő Nemzeti Vágtáig. Az idén szeptember 20-22. között tartandó derbi ötlete hat éve született meg, azóta egyre nagyobb tömegeket mozgat meg. Jó ha tudjuk, nem vagyunk egyedül a fura helyszínen rendezett lóversenyünkkel. Az olaszországi Sienában a Palio, Spanyolországban a Luminarias, Svájcban egy befagyott tavon megrendezett White Turf ötlete is hasonlóan őrült. A CNN.com összegyűjötte a legérdekesebb lóversenyeket, mi pedig megmutatjuk őket.
Nyaranta két alkalommal ötvenezer ember zsúfoldóik be a ma is középkori hangulatot árasztó toszkán város, Siena kagyló alakú, macskaköves főterére, hogy a Palio lovasverseny résztvevőinek szurkoljon. A derbi nem tart tovább 90 másodpercnél, mégis hatalmas népszerűségnek örvend, a szurolók szabályosan megőrülnek a versenyért. A 17. század óta megrendezésre kerülő Paliót egyébként a világ legveszélyesebb lóversenyének tartják, a csúszós macskaköveken nem ritkák a hatalmas esések. Ide kattintva egy videót is megnézhet az őrült versenyről.
Évente kerül megrendezésre a kis spanyol városban, San Bartolome de Pinaresben a Luminarias lovasfesztivál is. A lovasok hatalmas, lángoló faágakon ugratnak át, hogy a hagyomány szerint megtisztítsák és védelmezzék állataikat. A szokás immáron 500 éves, mindig Szent Antal napján rendezik meg a fesztivált, amit több állatvédő szervezet is kritizált már veszélyessége miatt. Ide kattintva talál egy videót a valóban nem állatbarát eseményről.
A tüzes Spanyolország után irány a fagyos Svájc: St. Moritz tavának jegén rendezik meg a White Turf lóversenyt és karnevált. A versenyzőknek és a nézőknek is érdemes felvennie a bundabugyit, a hőmérséklet általában mínusz húsz fok korül szokott a derbikor alakulni. A versenyszámok között olyan veszélyes mutatványok szerepelnek, mint a jégen tartott lóverseny, ahol a zsokék a ló mögé kötve, sítalpakon csúsznak. A mutatványt megnézheti ebben a videóban.
Ha valakinek az eddigi fesztiválok is vadnak tűntek, az Indonéziában, Sumba szigetén megtartott Pasolára se látogasson el. A lóversenyen két csapat verseng egymással egy rituális csata keretében, ahol díszes lovakról tompa fadárdákkal dobálják egymást. Hitük szerint minden kiontott vércsepp segít abban, hogy jó legyen a termés. Videót ide kattintva talál.
Tradicionális versengésre vágyik, de vér nélkül? Japánban a helye az 1000 éves Soma-Nomaoi lóversenyen. A résztvevők, akik szakasztott úgy néznek ki, mintha a tízedik századból léptek volna elő, extravagáns szamurájöltözetben vesznek részt a megmérettetésen. A háromnapos fesztiválon olyan versenyszámok vannak, mint az egy kilométeres távon tartott lóverseny. Videót itt talál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.