Johnny Depp a Legendás állatok-filmsorozatból való távozásáról több éves hallgatást követően végre elmondta, amit gondolt, méghozzá a maga stílusában - írja az Origo. Pikáns, szókimondó és indulatos mondataival teljesen egyértelművé tette, hogy a mára már a csőd szélére jutó Warner Bros anno nem csupán lecserélni akarta őt, hanem végleg el akarta tüntetni a vászonról. Depp esete ráadásul nem egyedülálló.
A visszatérés küszöbén álló egykori Jack Sparrow kapitánynak két ízben volt lehetősége a varázsvilág második leghatalmasabb sötét mágusát, Gellert Grindelwaldot eljátszani. Azonban 2020-ban a The Sun elleni rágalmazási per elvesztése után a Leonardo DiCaprióval hamarosan könnyen nagyot bukó Warner Bros. megkérte, hogy mondjon le a szerepről. Depp szerint ez valójában nem is kérés, hanem egyenesen korai „nyugdíjazás” volt. Egy friss interjúban az Amber Heardtől történő botrányos válása által megtépázott hírnevűvé vált színész a The Telegraph-nak elárulta, mi volt erre a reakciója a stúdió felé:
B****átok meg, nem tudtok csak úgy eltüntetni. Ha azt hiszitek, ezt megtehetitek velem, nagyon tévedtek.
A stúdió végül ha nem is véglegesen, de eltüntette A Karib-tenger kalózai sztárját a vászonról, a franchise-ban pedig Mads Mikkelsent szerződtették a kényszertávozó helyére.
Az Ütközések és a Fogságban sztárja az első Vasember filmben játszotta el a 60 felett is remek passzban lévő Robert Downey Jr. cimboráját, Rhodey-t, de a folytatásban már Don Cheadle-t láthatták helyette felbukkanni a rajongók. A váltás hátterében állítólag pénzügyi és szerződéses viták álltak, legalábbis Terrence Howard ezt állítja. Szerinte ugyanis a Marvel drasztikusan csökkenteni akart a fizetésén, amibe ő azonban nem ment bele. A képregényóriás más állásponton van, miszerint a színésznek magatartásbeli gondjai akadtak, ezért kellett távoznia az akkor még szárnyait bontogató szuperprodukcióból.
A legendás Ridley Scott által rendezett mozin 2017-ben már épp az utolsó simításokat végezték, mikor Kevin Spacey szexuális zaklatási botrányba keveredett. A stúdió, tartva a negatív megítéléstől, és a borítékolható bukástól, példátlan döntést hozott. Christopher Plummerrel újraforgatták az idei cannes-i filmfesztiválon visszatérő Spacey összes szekvenciáját, mindössze néhány hét leforgása alatt. Plummer végül olyannyira jó B-tervnek bizonyult, hogy játékát később Oscar-díjra is jelölték.
A bárányok hallgatnak című klasszikus szépséges nyomozója, Jodie Foster nem tért vissza Clarice Starling szerepébe a kiváló horror, talán kicsit kevésbé kiváló, 2001-es folytatásában, a Hannibálban. A döntés mögött nem anyagi, sokkal inkább kreatív nézeteltérések álltak. Az Oscar-díjas színésznő ugyanis nem értett egyet a második rész hangvételével és a forgatókönyv gyomorforgatóan túlzó erőszakosságával. A szerepet végül a bedrogozott Sydney Sweeney által nemrég véresre vert Julianne Moore vette át, amit sok kritikus jól fogadott, de a közönség jelentős részére Foster hiánya fájdalmasan hatott.
Edward Norton hiába adott bele apait-anyait a dühöngő zöld förtelem megformálásába a 2008-as A hihetetlen Hulk című film főszereplőjeként, a Marvel az első Bosszúállók előtt nem sokkal megmutatta neki, merre is van az a bizonyos ajtó. A hivatalos közlemény szerint „egy együttműködőbb színészt” kerestek a szerepre Norton helyett, és ezt végül Mark Ruffalo személyében meg is találták, akinek neve mára egybe is forrt Hulkéval. A háttérben egyébként minden bizonnyal kreatív fronton alakult ki konfliktus a Harcosok klubja sztárja és a Marvel között. Előbbi, karrierje során nem először és nem utoljára, valószínűleg rendre beleszólhatott a forgatókönyvbe, a rendezésbe és szinte mindenbe, és ez volt az, ami megszülte a végzetes döntést a stúdió részéről.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.