Iszonyatos erővel csapott le a tomboló vihar az egész országra! Hazánkban 30 éve nem söpört végig ekkora erővel ilyen viharos időjárás. Az apokaliptikus vihar miatt hirtelen lehűlt a levegő, pár nap alatt 40 Celsius fokról 15-re zuhant le a hőmérséklet. Ez bizony rendesen hazavágta a frontérzékenyek szervezetét. Hamarosan újra pokoli meleg lesz! Miként védjük magunkat ellene? Az ország háziorvosa elmondja!
Kéz a kézben jár a fronthatás és a hőmérséklet-ingadozás. A kánikulának hidegfront vetett véget, július 7-én pedig ördögi erővel csapott le a hideg, esős időjárás.
A pusztító vihar során sokunkon jelentkezhettek a frontérzékenység tünetei, a többi között
is.
Olyan hirtelen hűlt le a hőmérséklet, hogy a szervezetünk csak kapkodott, hogy mégis mi a fene van itt?! Van egy rossz hírünk: a hétvégétől újra a kánikula kapja a főszerepet, ma 25-26 fok várható, vasárnap már 30 és kapaszkodj – hétfőn akár 33 Celsius fok is lehet!
A hőmérséklet megugrása megterheli a szervezetünket, a frontérzékenyek újra érezhetik ezeket a szörnyű tüneteket. Az ország háziorvosa, Dr. Mangó Gabriella szerint a melegfront berobbanása komoly kockázatot jelenthet – megnövelheti az embólia kialakulását!
- Főként a lányoknak javaslom, hogy ebben az időszakban csináltassanak Leiden-vizsgálatot, hogy tudják, növekedett-e az embóliára a hajlandóságuk. A frontok hatására az erek összeszűkülnek, tágulnak – ez megviseli az idegrendszerünket, a vérnyomásunkat, tehát a szervezetünket. Az alvásritmusunkba is belenyúlhat. A frontok miatt a koncentrációnk, figyelmünk is csökken, ráadásul ha mondjuk hosszabb úton vagyunk, autóban ülünk tartósan, akkor az is növelheti az embólia kockázatát a frontidőszakban – részletezte a háziorvos a Borsnak.
Kiemelte: ilyenkor az idősebbekre és a diabéteszesekre jobban figyeljünk.
Az olyan betegeknek, akik vérrögösödésre hajlamosak, vérhígítót javaslok ilyenkor. Az idősebbek és a cukorbetegek is nehezen viselik ezt a hőmérséklet-ingadozást. Utóbbinak az inzulin mértékét kell ilyenkor növelni, de ez ügyben mindenképp konzultáljanak a háziorvosukkal!
– húzta alá Gabriella.
Ha valakinek érzékenyebb az idegrendszere a hőmérséklet-ingadozásra, és alapbetegsége is van, könnyebben megérezheti a fronthatásokat. Az ország háziorvosa szerint a következő napokban kapcsoljunk alacsonyabb fokozatra.
- Ezekre a napokra ne tervezzünk be maratoni futást, megerőltető munkát. A héten sokan panaszkodtak körülöttem, hogy annyira fáradtak, hogy mozdulni sem bírnak. Frontidőszakban pihenjünk, ne terheljük feleslegesen a szervezetünket. Hagyjunk időt a regenerálódásra – javasolta.
Az orvos azt ajánlja, hogy legyen nálunk túlélőcsomag!
Pakoljunk be a táskánkba fájdalomcsillapítót, igyunk több folyadékot, pihenjünk többet. Ha valaki ingerlékenyebb, neki citromfű teát, magnéziumot javaslok
– zárta szavait Dr. Mangó Gabriella.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.