Az előszoba, előtér általában kis alapterületű helyiség, ahonnan több ajtó is nyílik. A berendezés stílusát meghatározza, mely szobákat, helyiségeket látjuk innen. A sokféle tároló funkciót és közlekedést összehangolni nem egyszerű feladat.
A megfelelő burkolat kiválasztása itt elsődleges szempont, hiszen a gyakori átmenő mozgás miatt a padlózat nagy igénybevételnek van kitéve, és fontos a csúszásmentesség is. A legkedveltebb burkolatok a magas kopásállósággal jellemezhető hidegburkolatok, a csempék, mázas kerámiák. Ezek egyúttal könnyen takaríthatóak is, ami szintén fontos szempont. Természetesen az egyéni stílus itt is döntő szerepet játszik, a műgyantalakkal kezelt fa- vagy lamináltfelületek is ideálisak, akárcsak a PVC-padló, linóleum.
Próbáljuk a lehető legtöbb természetes fényt jutatni az előszobába, akár ablakok, akár üvegezett ajtók segítségével. A fényszegénység okán kerüljük a sötét színeket a falfestés-burkolás során, válasszunk pasztellszíneket, és világosabb tónusú faanyagot.
Érdemes odafigyelni a bejárati és a beltéri ajtók forma- ésszínvilágára, harmonikusan tagolódjon az előszoba stílusához.
A bútorozás függ a helyiség méretétől is, beépített szekrények esetén érdemes elgondolkodni a tolóajtós megoldásokon. Az általános megvilágítás mellett célszerű irányított fényforrást is felszerelni, ha tükröt is elhelyezünk, ami optikailag tágítja a teret.
A mennyezetei világításon túl a tükröt mindenképpen hatásos megvilágítani. Igyekezzünk a természetes fényhez közelítő meleg színhőmérsékletű izzókat, fénycsöveket használni, mert ezzel áthidalhatjuk a kinti és benti fényviszonyok közti különbséget, jobb hőérzetet biztosít.
Érdemes a tervezésnek, kivitelezésnek nagy figyelmet szentelni, hiszen a látogatók számára az előszoba teszi az első benyomást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.