A Sugarloaf zenésze, Tóth Szabi tegnap Artisjus díjat kapott. Muri Enikő kedvese szerint ez az elismerés egy nagyon jó visszajelzés és akár fricska a kommentelőknek.
A Sugarloaf zenekarvezetője tegnap este óriási elismerésben részesült, ugyanis megkapta Az Év Könnyűzeneszerzőjének járó Artisjus-díjat. Muri Enikő kedvese, Tóth Szabi most lapunknak mesélt arról, hogy milyen gondolatok, érzések kavarognak benne a neves kitüntetés kapcsán.
„Ez egy hihetetlenül megtisztelő díj, mert ennél már csak egy nagyobb van: az Életműdíj, ami egy egész zenei pályafutást ölel át. Viszont azt érzem, hogy nemcsak a jelenlegi munkásságom miatt, hanem az elmúlt közel 35 évben letett dalaim és slágereim után kaptam meg ezt az elismerést, de még mindig kicsit hihetetlen számomra. Ez voltaképpen a zenei élet Oscar-díja, szóval egy hihetetlen érzés volt megkapni, de azért az ember a saját maga hatása alá tud kerülni” – viccelődött Tóth Szabi, aki szerint ez a kitüntetés egyszerre nyomás, de inspiráló hatású is.
Muri Enikő párja elmondta, hogy egy zenésznél állandó vívódást okoz az, hogy vajon a szakmának vagy a közönségnek az elismerése a fontosabb. A népszerű gitáros szerint mindkettő fontos, viszont ennek a kitüntetésnek komoly súlya van. Így nem véletlen az sem, hogy a Magyar Zene Házában egy rendkívül illusztris rendezvény keretein belül vette át a díjat. „Tóth Szabolcs dalaival generációkat tanított meg arra, hogy ne csak hallgassák, hanem hallják is meg a dalok üzenetét, tartalmát. Következetesen ragaszkodik ahhoz a gondolathoz, hogy a dal érték” – közölte a zenészről szóló méltatását az Artisjus honlapján a Bikini legendás gitárosa, Németh Alajos.
Az Artisjus-díjat az előadók általában egyszer szokták megkapni, így a Sugarloaf gitárosának ez egy nagyon pozitív visszajelzés a szakma részéről. Habár vannak olyan zenészek, akik már többször is megkapták ezt a kitüntetést, ez azonban annyira nem jellemző. Szabi viszont elárulta: céljai között szerepel az, hogy újból kitüntessék. Szerinte nagyrészt a közönség visszajelzéseiből tudnak meríteni az előadók, de egy szakmai elismerés igencsak erős megerősítést abban, hogy jó úton járnak.
Minden zenész élete hektikus: vannak magasságok és mélységek. Ugye én már 34 éve állok színpadon (30 éve a Sugarloaf tagjaként), így az én pályám alatt előfordult mindkettő eset, de egy mélypontot mindig ellensúlyozta például az, amikor 35 ezer ember előtt léptünk fel. Ha visszagondolok a pályafutásomra, akkor az jár az eszembe, hogy milyen sikereket értem el és, hogy mennyire ott áll mögöttünk mai napig a közönségünk. A koncertjeinken látni a csillogó szempárokat, az mindig elfelejteti velünk a minket ért negatív hatásokat. Azért kezdtem el a pályámat, hogy csajozzak, de ez nagyon hamar átfordult abba, hogy tudjak adni a zenémen keresztül. Szerintem a közönség szeretete a legszívmelengetőbb elismerés, az Artisjus-díj mellett. Úgyhogy tényleg nagyon felemelő érzés volt nekem megkapni ezt a kitüntetést és ez akár még rácáfol a kétkedőkre is
– zárta a beszélgetést Tóth Szabi, aki nemrég a Borsnak elárulta, hogy már sokadjára gyűlt meg a bajuk a kommentelőkkel.
„Az utóbbi időben nagyon sok rosszindulatú visszajelzést kaptunk a közösségi média felületeken. Olyannyira, hogy megfogalmazódott bennünk egy olyan számnak a gondolata, ami egyfajta válaszként szolgál erre a társadalmi jelenségre. Volt olyan, hogy a telefonszámainkat is kiderítették és arra írtak vagy felhívtak, de különféle e-mail-címeinkre szintén érkeztek rosszindulatú üzenetek. Az elején nem foglalkoztam ezekkel annyira, de aztán elértünk egy olyan pontra, ahol már mást nem tudsz tenni, minthogy jogi lépéseket kezdeményezel, mert kaptunk halálos fenyegetéseket is” – nyilatkozta pár hete lapunknak a Sugarloaf zenésze, akik egy dalt is szenteltek a negatív hozzászólóknak.