
Miló Viki már nyár óta próbálja elérni az egyik nagy nemzetközi légitársaságot, kártérítése miatt. Sajnos eddig süket fülekre találtak a panaszai. Pedig minimum ezer euró (mintegy 420 ezer forint) kártérítésként és sérelmi díjat követel a cégtől.
– Július 27-én történt, hogy Budapestről repültünk volna müncheni átszállással Madridba egy kutya világbajnokságra, amire a két évet készült a koronavírus miatt. Itt történt a fennakadás, és a papíron öt és fél órás útból tizenkettő lett. Sajnos a megpróbáltatásoknak itt nem volt vége. Madridba érkezve ért minket a sokk, hogy nem érkezett meg a poggyászunk. Ezért még bevásárolni is el kellett menni, hogy azért a legfontosabb dolgainkat beszerezzük – mesélte mérgesen Viki, aki, már két éve készült arra a világversenyre, és úgy gondolta sokkal jobb helyezést is elértek volna kutyái, ha kipihentek és nyugodtak lettek volna. Ezért jogosnak érzi a követelését azt az ezer eurót, és a sérelem díjat.
Minden második napon küldök a légitársaságnak e-mailt és próbálom az ügyfélszolgálatot is elérni. De semmi válasz nem érkezett, még egy automatikus üzenet sem, hogy fogadták a panaszomat. Most azokat az embereket keresem, akik szintén azon a München-Madrid járaton voltak, amelyiken én vagy hasonló történt velük. Így akkor együtt léphetnénk fel a társaság ellen és jogi úton is nagyobb lehetne az esélyünk. Sajnos a perköltségek is olyan hatalmasak, hogy egyedül nem is bírnám kifizetni
– mondta elkeseredetten.
A világbajnok ezért mindent számlát és levelet, amit írt elmentette, arra az esetre ha mégis reagálna a légitársaság, illetve bizonyítékként is szolgálhatnak ezek a dokumentumok, ha perre kerülne a sor.
Sajnos nem értük el a légitársaságot, hogy ilyen esetben mit kell tenni ilyen esetben
A Bors megkereste Dr Neiger Éva Kata utazási szakjogászt, aki részletesen elmondta milyen lehetőségek vannak hasonló esetekben.
– Első lépésben mindenképpen utána kell nézni a légitársaság általános szerződési feltételeinek. Ebben szerepel a panaszkezelés formája és menete, sokszor az is, hogy a panaszokat milyen határidővel válaszolják meg és milyen dokumentumokat kell benyújtani – kezdte lapunknak. Ha nem reagálnak az utazók megkeresésére, akkor az utazók előtt további lehetőségek is vannak, mielőtt a bírósághoz fordulnának.
– Második lépésként érdemes ügyvédhez fordulni, aki tájékoztatni tudja az utazót, hogy alapos-e az igénye. Ha igen, akkor ezt követően az Európai Fogyasztóvédelmi Központot (EFK) javaslom, akik a határon átnyúló jogvitákkal foglalkoznak. Az EFK segítségével a vitarendezés online folyik, egy békéltetési eljárás keretében megkeresik a légitársaságot – folytatta Dr. Neiger Éva Kata aki azt is elmondta, hogy ez az eljárás költség kímélőbb, mint a peres út, és a tapasztalatok azt mutatják, hogy könnyebben elérhetőek a cégek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.