Allen és Ton csak egy pillantást vethet a raktárak tartalmára, és ezalatt kell eldöntenie, mennyit áldoz rá. Kemény meló, na.
Az emberi természet része a gyűjtögetés. Tudatosan vagy tudat alatt, de mindenki gyűjt valamit. Talán ezért is olyan népszerűek azok a műsorok, amelyekben régi, elhagyott garázsokat, tárolókat vagy raktárakat túrnak fel azért, hogy rengeteg pénzt érő tárgyakra bukkanjanak.
A világ legnépszerűbb licitálós műsora a Licitvadászok, amely hazánkban is rengeteg nézőt vonz a Discovery Channel csatornán. Sokan azt gondolják, hogy a már negyedik évadánál járó sorozat két főszereplője, Allen Haff és Ton Jones csupán beépített figurák, és semmi közük sincs a régiségekhez s a licitáláshoz, de ez tévedés.
Allen második generációs régiségkereskedő és -gyűjtő, aki már húsz éve űzi ezt a szakmát. Már egyetemi évei alatt belekóstolt a régiségek adásvételébe, sőt 24 évesen nyitotta első régiségkereskedését Houstonban.
Sorozatbeli partnere, Ton jó pár férfihoz hasonlóan hobbiból kezdett el kardokat, fegyvereket és érméket gyűjteni, hobbija azonban egyre komolyabbá vált. Olyannyira, hogy végül főállású licitáló lett. Élete sorsfordító élményének tartja azt a pillanatot, amikor egy aukción vett egy kivénhedt, szinte használhatatlan autót azért, hogy szórakozásból a sivatagban ronccsá törje.
Amerika az igazi árverések hazája: naponta akár több mint tízezer raktárt, tárolóegységet bocsátanak nyilvános árverésre, amelyekre vakon licitálnak a résztvevők, vagyis nem tudhatják, mit rejt a konténer. Egy kis szerencsével mégis kényelmesen meg lehet élni ebből a hivatásból. A Licitvadászok készítői úgy gondolták, olyan izgalmas átélni a várakozást, hogy vajon mit rejt a tároló, megérte-e a licitálás, el tudják-e adni az abban található kincseket, hogy tévéműsort építettek rá, és nem bánták meg döntésüket, mert a Licitvadászok világsiker lett.
Raktárvadászok
Nem Allen és Ton az egyetlen, akik árverésekből készítettek műsort. Egy amerikai házaspár, Bernierék is ebből élnek. Az exbokszoló és felesége kizárólag raktárakból próbál meggazdagodni. Találtak már elrejtett pénzkötegektől kezdve dollárezreket érő székekig mindent, veszélyes tárgyakat és elképesztő furcsaságokat egyaránt.
Amerikában szinte minden második család bérel kisebb-nagyobb raktárt azért, hogy kacatjait és feleslegessé vált dolgait ott tárolja, mivel otthon, a lakásukban nem férne el, vagy mert éppen kisebb lakásba költözik. Ha viszont nem tudják fizetni a bérleti díjat, akkor a bérelt helyiséget újra kiadják, az új bérlő pedig elárvereztetheti a tartalmát. A műsor érdekessége itt is az, hogy úgy kell licitálni egy raktárra, hogy nem mutatják meg, mi van benne. Lorinak és Brandonnak a megérzéseire kell hagyatkoznia.