Miközben más 66 éves korában nyugdíjaséveit tölti, addig a Magyarországról emigrált Peter Foldy még csak most tart a csúcs felé. Számára az amerikai álom ma már a valóság, minden jó és árnyoldalával együtt.
Többször padlót fogott élete során, de most már az egekbe tart a zeneszerző, forgatókönyvíró, zenész és rendező.
A magyar származású Foldy a Rákosi-korszak kemény diktatúrájába született bele, az elbukott forradalom után hagyták el szüleivel Magyarországot. Ausztráliában kötöttek ki, ahol a fiatal fiú reklámokban szerepelt. Bár szülei azt akarták, kétkezi munkából keresse a kenyérre valót, ő kitartott kreatív tervei mellett.
Tinédzserként egyik jó barátján keresztül ismerkedett meg a világhírű Bee Gees zenekar tagjaival, akikkel sok időt töltött együtt. Az ő hatásukra tanult meg autodidakta módon gitározni. Ezután úgy döntött, Kanadában tanulna filmezést, így a család féltekét váltott, és Torontóba költözött. Ott érte első nagy sikere, ugyanis egyik dalát a Torontói Szimfonikus Zenekar is feldolgozta. Legnagyobb slágere, a Bondi Junction – magyarul Bondi kereszteződés – a hetvenes években született meg, videoklipet is készítettek hozzá.
Filmes tanulmányai után Hollywood felé vette az irányt, ahol menedzsere egy hónap után közölte vele, nem dolgozik neki többet. Ezután ismét szakmát váltott, és forgatókönyveket kezdett írni, amit hollywoodi producereknek is eljuttatott. Egy évvel később elkészült első filmje, majd a kilencvenes években leforgatta az Éjféli tanú című filmjét. Neki köszönheti első mozis szerepeit az azóta világhírűvé vált Paul Rudd, de Foldy több fiatal színész útját is egyengette pályájuk elején.
Két éve adta ki Kilenc élet című albumát, amivel kapcsolatban egy interjúban elmondta, ismét 25 évesnek érzi magát. Jelenleg All You Need Is Luck című albumán dolgozik – magyarul Nincs másra szükséged, csak szerencsére. A 66. életévét betöltött kreatív szakember a legújabb James Bond-film producerével is dolgozik egy Broadway-darabon. Foldy egy újságnak úgy nyilatkozott, még csak most tart a csúcs felé.