Éva milliókat bukott a cég csődjén. Szívműtétjére kellene a pénz, aminek csak egy részét kapja meg.
Megáll az ész, és könnyen lehet, hogy a szív is! Nagy Éva gyerekkora óta súlyos szívbetegséggel kénytelen együtt élni, négyévente műteni kell.
– Évtizedeken át, egy sor lemondás árán állítottuk élére a forintot, mert tudtuk, bármikor kellhet a pénz műtétre, és az amiatt kieső keresetem pótlására, valamint a gyerekek tanulmányait is szerettük volna segíteni. Így is komoly csapást mért ránk az elszabadult devizahitel. Hittük, ennél nagyobb pofon nem jöhet. Tévedtünk. Minden spórolt és örökölt pénzünket Quaestor tartós befektetésbe helyeztük. Most is itt csengenek a fülemben az irodavezető szavai: ez olyan, mint egy bankbetét. Ez nem tőzsde, itt nincs rizikó. Erre tessék! – kiált fel az Nyugat-Magyarországon élő asszony, akinek nem elég, hogy hónapokon belül műtétre kellene mennie, idén akarták Budapestre küldeni továbbtanulni két nagy fiukat. Most minden veszélybe került.
– Márciusban nyugtattak, jött a törvény is, hogy kamat nélkül ugyan, de visszakapjuk a befizetett összeget. Most meg azzal szembesülünk, ha akarják, betartják az általuk hozott törvényt, ha nem, akkor nem. Huszonhárom év munkájából mintegy hatmillió forintot tettünk félre, ám hiába írják, hogy elismerik a követelésünket, annak alig harmadát kapjuk csak vissza. Ezek után kinek higgyünk, kiben bízzunk? – háborog.
Majd gyorsan hozzáteszi:
– Nem mások könyöradományára vágyom! Egyszerűen csak hiányolom a felelőst, és azt, hogy senkit nem érdekel, hol az a rengeteg befizetett összeg! – mérgelődik az asszony, akinek beteg szíve miatt amúgy is kerülnie kellene a stresszt.
Bezsenyi Gabriella, a 32 ezer embert képviselő Quaestor Károsultak Egyesületének egyik szervezője szerint ez a helyzet nem következett volna be, ha a felügyeleti szervek jól végzik a dolgukat.
– Bár az állam kijelentette, hatmillió forintig kártalanít, az átlagember számára átláthatatlan, mi alapján döntik el, hogy a befizetett pénzekből melyik károsultnál mekkora a fiktív rész. Ez ugyanis nagyban befolyásolja a kártalanítást. Éppen ezért július 25-én, 14 órától demonstrálunk majd az Magyar Nemzet Bank előtt – tette hozzá.