Ha nem lettek volna szegények, össze sem házasodik Törőcsik Mari és Bodrogi Gyula. A történetre Bodrogi szakácskönyvében derül fény.
Törőcsik Mari és Bodrogi Gyula menyegzője 1956-ban volt, amikor az orosz tankok szétlőtték a színész családjának Alföldi utcai lakását.
– Szerencsére az egyik rokonunk épp disszidált, így jött a nagyszerű ötlet, hogy kiutaltatjuk magunknak a lakását. A kiutaltatáshoz viszont az kellett, hogy gyorsan összeházasodjunk. Elmentünk a VIII. kerületi hivatalba és december 7-én megejtettük a menyegzőt. A papír megvolt, de a kiutalási osztály előtt végtelen sor kígyózott. Apám azt találta ki, hogy két ablakkerettel a kezünkben sétáljunk be – mintha csak üvegezni mennénk – az ügyintézőhöz, így a formalitásokat gyorsan elintéztük.
- Ifjú házasokként és újdonsült lakástulajdonosként hazafelé sétáltunk, amikor a New York-palotával szemben találkoztunk Albert nevű régi ismerősünkkel – írja a könyvben Bodrogi, aki a bemutató után úgy emlékezett vissza erre az időszakra, hogy nagy szerelem volt az övék, lakás nélkül is összeházasodtak volna.
Bodrogi és Törőcsik kilenc évig volt házas, talán túl fiatalok voltak még ahhoz, hogy egész életüket együtt töltsék. Viszont sokakkal ellentétben őszinte barátságban váltak el egymástól. Törőcsik az RTL Klub XXI. század című műsorában így emlékezett rövid házasságukra.
– Csak mámorosan boldogok voltunk. Még szekrényünk sem volt, a lichthof kilincsére akasztottuk az estélyi ruháimat, és ha volt egy kis pénzünk, akkor vettünk szegedi vágottat, és hozzá egy kis párizsit – mondta a műsorban a színésznő.
– Békét teremteni sokkal nehezebb, mint háborúskodni. A jóindulat nehezebb dolog, mint a harag – zárta Bodrogi.