Korán véget ért a Fonogram díjátadó gála partija, miután a sztárok is kénytelenek voltak a zsebükbe nyúlni, hogy italhoz juthassanak. Ingyenpia híján pedig már éjfél előtt meghalt a buli.
A hazai sztárvilágban is megszokott dolog, hogy egy-egy partin a meghívott hírességek ingyen fogyaszthatnak a büfében, mivel a jó hangulat mellett a legtöbb színész, zenész számára alapvető kellék a grátisz alkohol. Erre számítottak a Fonogram–VOLTfólió gála vendégei is vasárnap este, de keserűen csalódniuk kellett, mert hiába szponzorálta egy neves whiskymárka az eseményt, egy üdvözlő italnál többre már nem futotta.
A Fábry Sándor és Hajós András által vezetett díjátadó nyolckor vette kezdetét, fél tízkor pedig már üresen állt a sztároknak fenntartott bárpult. – Sajnos elfogytak az italok – tudta meg a Bors egy csinos pultoslánytól, aki próbálta menteni a helyzetet a folytonosan alkoholra szomjazó vendégek kérdésére, mikor lesz már teli pohár a kezükben.
– Majd a gála után feltöltjük a készleteket – ígérte a vendégeknek, ám mikor elérkezett az esemény utáni parti, a meghívottak továbbra sem juthattak ingyen piához. Talán ez lehetett az oka, hogy kínosan hamar véget ért a buli, fél tizenkettőkor már alig lehetett ismert arcot látni a Millenáris Park épületének VIP-partiján.
– Nekem mindenképpen oda kellett mennem, a barátaimmal akartam találkozni. Az valóban furcsa volt, hogy fizetni kellett az italokért, nem ezt szoktam meg – mondta lapunknak Benkő László, az Omega együttes tagja.
A Bors megkereste az egyik szervezőt is, Jeszenszky Zsolt. Ő mást állított. – A rendezvényt kövedő party-n az italok - nem csak a whisky - ingyenesek voltak fél 1-ig, a korábbi évekhez hasonlóan. A rendezvénynek nem célja, hogy a celebeket és a hozzájuk tartozó sleppet ingyen mattrészegre itassa. Ennek számonkérése, és az Ön által feltett kérdés az egyik megközelítésből felháborítónak is lenne nevezhető, de nevezzük inkább abszurdan viccesnek.
A rendezvényre történő meghívás egy gesztus, az utána következő party hab a tortán, egy még további gesztus. Vannak szerencsésebb történelmi fejlődésű országok, ahol ezt nem hogy magyarázni nem kell, de még a kérdés sem merül föl; már az is megtiszteltetés, ha valakit egy rendezvényre meghívnak.
Természetesen létező emberi tulajdonság, hogy a karácsonyra kapott Matchbox-ot nem megköszönjük a szüleinknek, hanem reklamálunk, hogy miért csak egyet kaptunk. Akinek ez a mentalitása, akár celeb, akár újságíró, aki az ingyen italért jön, és a műsor nem is érdekli - sajnos sok kint álldogálló vendéget láttunk az épületen kívül, miközben odabent a kollégáikat, zenészeket és újságírókat díjaztak - azok számára egyetlen javaslattal tudunk szolgálni: jövőre egy másik rendezvényt érdemes ugyanezen a napon keresni, ahol esetleg a végtelenségig ihatják magukat.
Tarolt a CLS!
Három kategóriában is a CLS kiadó zenészei győztek.
Az év hazai modern pop-rock albuma: Anna and the Barbies
Az év hazai elektronikus zenei produkciója: Zoohacker
Az év felfedezettje: ByeAlex
További győztesek:
Az év hazai dzsesszalbuma: Mrs. Columbo
Az év hazai klasszikus pop-rock albuma: Odett
Az év hazai hard rock albuma: Junkies
Az év hazai gyermekalbuma: Kovácsovics Fruzsina
Az év dala: Majka, Curtis, BLR – Belehalok
Fonogram Életműdíj: Leslie Mándoki
Fonogram Posztumusz Életműdíj: Bódi László Cipő
Ballantine’s– Fonogram Különdíjak
Az év énekesnője: Péter Szabó Szilvia
Az év énekese: Vastag Csaba
Az év zenekara: Republic