Stohl András állítja, bár szüksége lenne minden forintra, semmilyen anyagi haszna nem származik most megjelent könyvéből. A hatályos jogszabályok értelmében ugyanis nem vehet fel pénzt az írás után.
Még meg sem jelent Stohl András könyve, de néhány kiragadott részlet máris felkorbácsolta a kedélyeket. Legtöbben botránykönyvként emlegetik Szalai Vivien Magyar börtönpokol című írását, de a színész a szerda este tartott könyvbemutatón többször hangsúlyozta, nem érzi botrányosnak a naplót. Hozzátette: minden leírt szóért vállalja a felelősséget.
– Látva, hogy milyen hullámokat kelt, utólag megkérdőjelezem, hogy jó döntés volt-e. Azt egyáltalán nem bánom, hogy megírtam ezt a könyvet, de ami ezzel jár és fog járni, kevésbé kedvelem – nyilatkozta a Borsnak András.
Arra a kérdésre, hogy a börtönben töltött öt hónap alatt megváltozott-e, nem tudott egyértelmű választ adni. Úgy véli, hogy alapjaiban nem képes megváltozni, s bár visszavesz a tempóból, a jövőben is a pillanatnak fog élni.
Az életét azonban merőben átformálta, hogy egy ideig nem vadászhat és volán mögé sem ülhet, illetve jelentősen kisebb keresetből kell eltartania családját. Sokan úgy gondolhatják, hogy a most megjelent könyv bevétele bőségesen kárpótolja majd a kellemetlenségekért.
– Egy fillért sem kaptam a könyvért – jelentette ki a Bors kérdésére a színész. Mást nem is mondhatott, mert január 1-jén hatályba lépett a polgári törvénykönyv módosítása, amely kimondja: a jogerős szabadságvesztést töltő elítélt ha a médiának nyilatkozik, vagy egyéb szerzői jog alá tartozó tevékenységet végez, akkor az arra vonatkozó szerződés semmisnek tekinthető, az ellenérték pedig az államot illeti.
A Bors utánajárt a könyvet kiadó Alexandránál, hogy ki kap pénzt a kiadvány után. – A kiadó a könyv szerzőjének, Szalai Viviennek fizet honoráriumot – mondta el lapunknak Gyuricza Eszter kiadóvezető.
Jogi szakértők szerint léteznek kiskapuk azok számára, akik ki akarják játszani a törvényt . – Manapság ez nem túl bonyolult, több úton is el lehet jutni a pénzhez. Elég elmenni egy profi adótanácsadóhoz, aki segít nekünk ebben. Az egyik legegyszerűbb megoldás, ha a felek létrehoznak egy offshore céget, ez után minden további nélkül utalhatnak egymásnak bármilyen összeget – nyilatkozta dr. Bacsek György.