Celeb

Csisztuék kétszázezerért felfedezik a tehetségeket

B. M.

Létrehozva: 2012.09.24.

Csisztu Zsuzsa, Görög Zita és Tallós Rita közös vállalkozásban forrt össze: tehetséges fiatalokat keresnek, akiket szívesen mentorálnának. Nem ingyen teszik, hanem megkérik az árát.

Eddigi pályafutásuk tükrében meglepő vállalkozásban forr össze Csisztu Zsuzsa műsorvezető, Görög Zita egykori modell és Tallós Rita, akit például a Jóban Rosszban című szappanopera szereplőjeként ismerhettek meg a tévénézők. Vállalkozásukban azt ígérik a 12–24 éves korosztály tagjainak, hogy kilenc hétvégét felölelő kurzusukon megtudhatják, miben lehetnek sikeresek.

Hármójuk ötlete a tehetségkutató központ létrehozása. Hitvallásuk szerint olyan fiatalokat várnak szárnyaik alá, akiket érdekel a színház és film, a modellkedés és általában a média világa. A Bors úgy tudja, hogy hamarosan be is indítják az elsô kurzusokat.

A vállalkozás neve Mentorház Tehetségkutató és Fejlesztő Központ. Fiatal tehetségeket keresnek, akik oklevelet, útmutatást és iránymutatást kapnak tőlük, ugyanakkor nem ingyen karolják fel őket. A hétvégi foglalkozások bevezető ára 199 ezer 900 forint plusz áfa.

A Bors Csisztu Zsuzsánál kérdezett rá, nem tartják-e félreérthetônek a „mentor" és „tehetségkutatás" szó használatát egy üzleti vállalkozással, fizetős képzéssel összefüggésben. A tévés és rádiós szakember elôször válaszolt is kérdéseinkre, ám késôbb visszavonta nyilatkozatát, és jelezte, hogy sem ô, sem Görög Zita, sem pedig Tallós Rita nem kíván a témában megszólalni.

Annyi biztos, hogy a vállalkozás az alapítókon kívül további “profi előadókat” ígér a tandíjat megfizetőknek, illetve a képzés végére egy nyilvános gálát is kilátásba helyez. A Mentorház mottója: Mindenki tehetséges valamiben.

Rossz az üzenet?

Az esélyegyenlôséget hiányolja Csisztuék elképzeléseiből a tehetségek felkutatására szakosodott Nemzeti Tehetségpont elnevezésű non-profit szervezet igazgatója, Bajor Péter.

– A mentor szót sokan sokféleképpen használják a médiában, például tévés tehetségkutatókban is, holott ez az elnevezés egyfajta hosszú távú szakmai és életvezetési segítőt takar a legkülönfélébb tehetségterületeken – mondta a Borsnak az igazgató. Szerinte egy olyan magánvállalkozás, amely pénzt kér a kurzusaiért a „mentor” és a „tehetségkutatás” szavakat használva, nem közvetít jó üzenetet.

– Azt a hiedelmet erősíti, hogy a tehetség kibontakoztatásához pénz kell, tehát csak a gazdagok kiváltsága. Az üzleti vállalkozást meg kell különböztetni a tehetségkutatástól. Nagyon fontos, hogy ne az anyagi lehetôségeik alapján, hanem szakmai szempontok szerint keressük, segítsük és mentoráljuk a fiatalokat, így teszünk a most induló Tehetséghidak elnevezésû programban is – tette hozzá Bajor.

Görög Zita válófélben lévő férjével dolgozik

Bár a házasságuk nem működött, úgy tűnik, az üzleti életben együtt tud dolgozni Görög Zita és válófélben lévő férje, Seres Attila. Seres ugyanis neje vállalkozásában oktatja majd a tánc világa iránt érdeklődő fiatalokat koreográfiára, valamint színpadi- és divattáncra.
 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek