Az életmódunkból vagy munkánkból kifolyólag a legtöbben sokat ülünk, ez azonban hosszú távon számtalan egészségügyi problémát okozhat. Fogadjuk meg, hogy az újévben többet mozgunk: legyen az 15 perc séta munka előtt, vagy akár óránként 5 perc, amikor felállunk a székünkből egyet.
Az év elején rengetegen vesznek kondibérletet vagy kezdenek különböző fitness programokba, azonban az emberek jó része 1-2 hónap elteltével egyre kevesebbet jár le a terembe vagy edzésekre. Éppen ezért fontos, hogy megtaláljuk azt a mozgásformát, amit élvezettel tudunk végezni, legyen az akár futás, biciklizés, vagy csapatsport. Az sem mindegy, hogy a város másik felében lévő, de igen menő konditermet választjuk, vagy a lakóhelyhez közelebb lévő uszodát: fontos, hogy a mozgás minél inkább beilleszthető legyen a mindennapi életünkbe!
Kerüljük a feldolgozott élelmiszereket, fogyasszunk több zöldséget, gyümölcsöt, magvakat, készítsük ételeinket nyers alapanyagokból! Válasszuk a fehér liszt helyett a teljes kiőrlésű liszteket, pékárukat! Tervezzük el napokra, akár egy hétre előre, hogy mit fogunk főzni, így a tudatos bevásárlást is elősegíthetjük; a házi készítésű ételekkel pedig tudatosabban vihetjük be a megfelelő tápanyagokat, mint a rendeléssel, készételek fogyasztásával.
Szerepeljen fogadalmaink között a hozzáadott cukrot tartalmazó ételek, cukros italok, üdítők kerülése, valamint az, hogy csökkentjük az újévben az alkoholfogyasztást.
A fogadalmak sokszor csak arról szólnak, mit tervezünk csinálni, milyen új mozgást, diétát, hobbit, utazást tervezünk az újévre, és arról megfeledkezünk, hogy az egészséges életmód egyik nagyon fontos alappillére a pihenés. Éppen ezért az idei évben fogadjuk meg, hogy elegendő időt szánunk a regenerálódásra, és odafigyelünk a megfelelő hosszúságú és minőségű alvásra is!
Bár senki nem szeret orvoshoz járni, egészségünk megőrzése, a betegségek korai felismerése érdekében fontos az éves szűrővizsgálatokon való részvétel! Tájékozódjunk az életkorunk, egészségi állapotunk alapján ajánlott szűrővizsgálatokról, és mindenképpen vegyünk részt rajtuk!
Ahogy minden kezdet nehéz, életmódunk módosítása sem egyszerű, hosszú távon megtartani ezeket a változásokat pedig még nehezebb. Éppen ezért fontos, hogy ne hirtelen, drasztikus váltást tervezzünk, hanem apránként vezessük be életünkbe az új szokásokat, és ügyeljünk arra, hogy a megszokott életmódunkba minél könnyebben illeszkedő terveket fogalmazzunk meg, melyek egy idő után már a napi rutinunk részévé tudnak válni.
Fotó: pixabay.com
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.