Tévhitek a bőrünkről

Tévhitek a bőrünkről

bőr
PUBLIKÁLÁS: 2021. augusztus 27. 12:40
Bőrünk a legnagyobb szervünk, így nagyon fontos, hogy mindent megtegyünk annak egészségéért. A bőrápolás terén főleg a kozmetikai ipar hatására újabb és újabb trendek jelennek meg és számos hit és tévhit kering bőrünk szükségleteiről – de vajon mi igaz, és mivel ártunk inkább, mint segítünk?

Bár a reklámok azt sugallják, hogy a drága krémek képesek örökké fiatalon tartani bőrünket, ez nem így van. Valójában a bőr öregedéséért elsősorban az UV sugárzásnak való kitettség felel, így a bőrünk fiatalon tartásának titka a nagy fényvédő faktorral rendelkező naptejek használatában rejlik – és nem is kell, hogy feltétlenül drága terméket használjunk. A bőr öregedése azonban még ezen termékek alkalmazásával is elkerülhetetlen hosszú távon.

Míg a nagy mennyiségű UV sugárzás nem csak öregíti a bőrt, hanem egyéb veszélyei is vannak, mivel bőrrák, vagyis melanoma kialakulását idézheti elő, nem minden mennyiségben káros a napfény bőrünkre. A napfény hatására ugyanis a bőrünkben D-vitamin keletkezik, ami nélkülözhetetlen tápanyag szervezetünk számára. A napfény tehát bizonyos mennyiségben szükséges szervezetünk megfelelő működéséhez, azonban figyeljünk oda, hogy hosszan tartó napon tartózkodás esetén magas napvédő faktorú naptejet használjunk és a nyári időszakban ne tartózkodjunk a napon 11 és 3 óra között.

Igyunk sok vizet, hogy hidratált legyen a bőrünk – halljuk sokszor. Ebben a tanácsban van némi igazság, hiszen a megfelelő folyadék fogyasztás egész szervezetünket hidratálja, így a legnagyobb szervünket, a bőrünket is. Arra azonban, hogy a folyadékfogyasztás bármilyen különleges hatással lenne bőrünk egészségére, semmilyen bizonyíték nem áll rendelkezésre.

Sokan gondolják, hogy a természetes összetevőket tartalmazó készítmények használata jobb a bőrünknek, mint a mesterséges készítmények, ez azonban nem mindig van így. Számos, a természetben megtalálható összetevő a bőrünkre kerülve allergiát, irritációt okozhat, nem beszélve arról, hogy a természetes készítmények tartósítása sokszor nem megfelelő, így hamar hatástalanokká válhatnak, vagy éppen mellékhatásokat válthatnak ki.

Az a tévhit is igen elterjedt, hogy a pattanásos bőrt, vagyis az aknét a bőrre kerülő kosz okozza – ez azonban nem így van, az akne kialakulásának hátterében hormonális hatások, a pórusokat elzáró keratin dugók, és egy bizonyos baktérium jelenléte okozza. Éppen ezért a különböző arclemosók, arcradírok, tonikok használata nem szűnteti meg az aknét, ellenben sokszor ezek a termékek irritációt okozhatnak, ami a bőr gyulladásán keresztül ronthat is a helyzeten.

Bőrünk ápolása tehát igen fontos, azonban érdemes tájékozódnunk, mi is az, ami valóban jót tesz bőrünk egészségének, és melyek a tévhitek, vagy egyes kozmetikai cégek, reklámok által sugárzott téves üzenetek. A bőrünk a legnagyobb szervünk, testünk külső védvonala, ezért igen fontos, hogy odafigyeljünk rá, és tudatosan tegyünk az egészségéért!

Fotó: pixabay.com

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.