Miért utaznál külföldre? Legyen szó kulturális látnivalóról, természeti szépségről vagy gyógyfürdőről, itthon mindent megtalálsz, fedezd fel hát hazánk csodálatos helyeit! Összeállítottuk téli bakancslistánkat.
A város területének több mint a fele műemléki védelem alatt áll, bárhova nézünk, különleges épületeket látunk.
A Piac utca és a Kossuth tér adventkor teljesen más arcát mutatja. A 16. századtól itt voltak a híres debreceni vásárok.
300 négyzetméteren, 9 szobában, több mint 10 országból válogatott karácsonyi dekorációs elemek és feldíszített enteriőrök várják az érdeklődőket.
Mindenképpen közelről nézd meg Európa egyik legnagyobb bazilikáját! Itt található az egyetlen épségben fennmaradt magyar reneszánsz kori épület, a Bakócz-kápolna.
Az Európában egyedülálló természetes tőzegmedrű, meleg gyógyvizű tó méltán híres, egyszer az életben mindenkinek meg kell benne mártóznia. A gyógyvíz az ízületi és gerinckopásos betegségek gyógyítására alkalmas.Télen még izgalmasabb a merülés.
Az egyedülálló, organikus épületegyüttes legnagyobb, 2012-ben átadott részét Makovecz Imre tervezte.
A Bükk legszebb kirándulóhelyének látnivalói: a pisztrángos, az istállós-kői barlang, a Fátyol-vízesés és a vadaskert, ahol muflonok és dámszarvasok élnek.
A főváros legnagyobb fürdőkomplexuma, becenevén a Szecska, három kül- és tizenöt beltéri medencével rendelkezik.
A 16. században Európa védőpajzsának tartották. Ezeréves történetének leghíresebb eseménye az 1552-es ostrom, amikor Dobó István sikeresen védte a töröktől.
A Köves-hegy tetejének kilátóhelyéről a falu és a Bakony hegyeinek lenyűgöző panorámája tárul a szeme elé. De látható innen a Szőlőgyöp, az Öreg-Gáthegy, a Gát-hegy és a Tönkölös is.
A Rába folyó nyugati partján fekvő, épen megmaradt vár valaha Károly Róbert birtokában volt. Reneszánsz és barokk stílusjegyek egyszerre jellemzik.
A város leglátványosabb épületét 1912-ben húzták fel. A látogatókat két panorámalift viszi fel a felsőbb szintekre, ahol kávézó, oxigénbár és interaktív élményközpont is található.
Íme a kilátás a siófoki víztoronyból: