Bár a kisállatok világrajövetelének legfőbb időszakát a tavaszi és a nyári hónapok jelentik, télire is jut gyermekáldás. December elején Luna, a matakó anyuka adott életet egy újabb kölyöknek a budapesti állatkertben.
Az első néhány hétben még nem lehetett sokat látni a jövevényből, de január elejére már egyre többször előmerészkedik, természetesen anyjával együtt, így egy kis szerencsével már a látogatók is megcsodálhatják a Pálmaház nagycsarnokában kialakított bemutatóhelyen. A gondozók már azt is megállapították, hogy a kicsi hím ivarú, és hamarosan nevet is keresnek majd neki - olvasható a Fővárosi Állat- és Növénykert közleményében.
A matakó, más néven déli háromöves tatu (Tolypeutes matacus) Dél-Amerikában őshonos. A húsznál is több ismert tatufaj közül inkább a kisebb, vagy legalábbis közepes termetű fajok közé tartozik. A tatuk, vagy más néven övesállatok emlősö, testüket páncélzat borítja.
A budapesti állatkert nagyközönsége 2016 óta láthatja ezt az állatfajt, az első budapesti matakó kölyök 2018-ban jött világra.
A matakó különlegessége, hogy a csontpáncélját alkotó elemek közötti kapcsolat annyira rugalmas, hogy az állat szinte tökéletes, páncélozott labdává képes összegömbölyödni. A fej és a farok pajzsa szinte hézagmentesen lezárja a minden oldalról védett gömböt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.