Videó: Nem házimacska sétált be a Mátra vadkamerájának csapdájába

vadkamerás felvétel
PUBLIKÁLÁS: 2023. augusztus 22. 11:00

Molnár Márton természetvédelmi őr (Mátrai Csoport) számolt be Bükki Nemzeti Park Igazgatóság Facebook-oldalán arról, hogy sikerült vadkamerán megörökítenie az egyik Mátrában élő vadmacskát. A cica elegánsan besétált a képbe, íme!

Nem ő az egyetlen ilyen állat a környéken. Nemrégiben ugyanis arról számolt be a nemzeti park, hogy érdekes szaporodóhelyet választott magának egy vadmacska (Felis silvestris) a Mátrában, amikor is uráli bagoly számára kihelyezett mesterséges odúban hozta világra kölykeit egy nőstény.

Vadmacska kölyök a költőládában Forrás: bnpi.hu

Az uráli bagoly számára kihelyezett költőládák mélyek, nem látszódik, hogy mi van bennük. Az ellenőrizhetőség megoldására egy kis tükör szolgál a tető aljára erősítve, ezen keresztül lehet betekinteni a ládába. Mivel igen nagyméretűek ezek a ládák, ezért jellemzően csak két faj foglalja el ezeket, az uráli bagoly és a macskabagoly.

A tükrön keresztül azonban nem tollas állat, hanem valamilyen szőrmés jószág körvonalai rajzolódtak ki. Az állat összegubózva feküdt, a feje nem látszódott. Csupán a szőrzet színezete, a hát mintázata, valamint a méret alapján lehetett következtetni arra, hogy ez bizony egy vadmacska.

A vadmacskát sokan összekeverik a házimacskával, pedig mások az ismertetőjegyei - illusztráció Forrás: Shutterstock/WildMedia

A baglyokhoz hasonlóan a vadmacskák is előszeretettel használnak idős, odvas fákat szaporodóhely, illetve nappali búvóhely gyanánt. A kis tükrön keresztül nézve nehéz volt megállapítani az izgő-mozgó kölykökről, hogy pontosan hányan vannak, de három példány biztosan volt.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.