Szabadidőközpont épül az egykori strand területén

szabadidőközpont
PUBLIKÁLÁS: 2022. január 04. 13:06

Szabadidőközpont alakul a Fejér megyei Kincsesbánya strandjának területén, mely egykor a társasági élet központja volt a közelben büfével, játszótérrel, felnőttek számára is alkalmas lehetőségekkel.

Strandolók 1967-ben Forrás: Fortepan / FŐFOTÓ

Fénykorát akkor élte a strand, mikor még működött a helyi bánya, a bányabezárás után viszont az önkormányzat eladta a területet. Az új tulajdonos nem üzemeltette tovább a fürdőt, és az hamarosan enyészeté lett. Hosszú idő után a korábbi önkormányzat visszavásárolta, de a fűnyíráson kívül más nem történt ott - írja a feol.hu.

Murányi Marianna, a település jelenlegi polgármestere azonban most úgy nyilatkozott: " A jelenlegi testület elkötelezett az újrahasznosítás ügyében, hiszen ehhez mindenkinek emlékei fűződnek, és naponta szembesülnek a lakók a pusztulással".

Már el is készültek a kincsesbányai szabadidő központ látványtervei Forrás: Kincsesbánya Önkormányzata

"Strandként már nem üzemeltethető, a régi létesítmények is leromlott állapotúak. Szeretnénk visszaállítani Kincsesbánya központi, közösségi találkozóhelyének ezt a területet, de új köntösben. Kérdőívben kértük ki a lakosság véleményét, és örömünkre egyeznek az elképzeléseink. A közösségi élet szabadtéri központjaként funkcionáló, a felmerülő igényeknek megfelelő, komplex szabadidős centrumot szeretnénk kialakítani".

Kincsesbánya

Kincsesbánya Fejér megye északnyugati részén, Székesfehérvártól közel 15 kilométerre fekvő ipari település. Az 1966 óta önálló község a Fejér megyei Bauxitbányák Vállalatának központja volt, ezért nagy részét üzemi létesítmények foglalták el.


Nevének utótagja a bauxitbányászatra utal, a Kincses név pedig a község déli határában fekvő Kincses-heggyel és a hasonló hangzású őstelepüléssel kapcsolatos, mely jellegzetes lapos köveiről kapta a nevét.


A pénzérme alakú, különböző nagyságú lapos kövek (nummulites) az eocénkori tengerek egysejtű meszesházú élőlényeinek megkövesedett maradványai, melyek tömegével találhatók Felső-Kincses település szántóföldjein. A kis köveket Szent László pénzének hitte és nevezte a nép egykor - derül ki a Wikipédia szócikkéből.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.