Az akvaristák felelőtlen kihelyezéseinek következtében bizonyos idegenhonos rákfajok újabb és újabb helyeken jelennek meg hazánk vizeiben. Ilyen rákfaj például a Mexikói-öböl édes és brakkvizeiben (édesvíz és tengervíz keveredésekor keletkezik, például a tölcsértorkolatokban) őshonos vörös mocsárrák (Procambarus clarkii). Első hazai példányát a budapesti Városligeti-tóban fogták 2015-ben, ezt követően a Duna főágában és számos mellékágában, valamint befolyójában találták meg stabil állományait, írja a Magyar Haltani Társaság, honlapján.
Kiváló alkalmazkodóképességének köszönhetően a vörös mocsárrák napjainkra hazánk számos vizes élőhelyének leggyakoribb idegenhonos tízlábú rákfajává vált. Több természetes élőhelyen megjelent, terjed. Jelenleg a Duna közel 150 kilométer hosszú szakaszához kapcsolódó vízrendszerben igazolták előfordulását, múlt áprilisban pedig sikerült kimutatni jelenlétét a Hosszúréti-patakban is. A kutatók legfrissebb megfigyelései szerint a faj jelenleg a Kőérbereki-tavak alatti patakszakasztól egészen a dunai torkolatáig előfordul. Mindkét nemének felnőtt egyedei mellett fiatal példányokat is sikerült azonosítani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.