A II. kerületben lévő Balogh Ádám-szikla Természetvédelmi Terület története is hasonló: minden bizonnyal azért létezik még ma is, mert tömör sziklaképződményei lehetetlenné tették, hogy építkezzenek rá, írja a Főkert.
A Rózsadombon lévő, mindössze egy hektárnyi természetvédelmi terület kevéssé van jelen a köztudatban, mi is a We Love Budapesten olvastunk róla először. Pedig ha csak arra vágyunk, hogy friss levegőt szívjunk a természetben, de nem szeretnénk nekiindulni egy egész napos túrának, akkor ideális kirándulóhely lehet. Nem kell nagyon messzire sem utaznunk, a 149-es busszal 20 perc alatt megközelíthető.
A természetvédelmi szempontból is jelentős szikla geológiai értékei miatt már 1975 óta védettséget élvez.
De az utóbbi években fény derült rá, hogy növény- és állatvilága is kiemelkedő jelentőségű, mert jól mutatják a Rózsadomb emberi jelenlét előtti képét.
Ott, ahol nincs letaposva a növényzet, természetes növénytársulások, sziklagyep-maradványok maradtak fenn. Számos védett virág nő itt, például a piros madárbirs, a nagyezerjófű, a magyar repcsény, vagy a budai imola. Ugyancsak értékesnek tartják a mészkedvelő tölgyesek jelenlétét a környéken.
A sziklát és környezetét a 90'-es években kiépített sétautakon járhatjuk be. Előfordulnak meredekebb szakaszok, de ezek szerencsére nagyon rövidek, a félősebbek akár négykázlábra ereszkedve is megoldhatják azt a pár lépést. A kuruc tisztről elnevezett szikla tetejéről kilátás nyílik a városra, tövében pedig, egy vadregényes barlang mellett Budapest valószínűleg legromantikusabb tűzrakóhelyét találjuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.