A kiállítás azt mutatja be, hogy milyen kultúrpolitikai, művészeti és filozófiai eszmék jellemezték ezt az időszakot, miközben megidézi a korszakot, amikor a konszolidálódó Kádár-korszak lehetőséget teremtett a szabadtéri múzeumok alapítására - fogalmaz közleményében a szentendrei szabadtéri múzeum.
Nem a retro érzésre épít a 900 négyzetméteren berendezett tárlat, hanem a hatvanas-hetvenes évek fordulójának kétarcúságát igyekszik bemutatni, amikor a kulturális életben az Aczél György nevéhez és személyéhez köthető 3T – Támogatott, Tiltott, Tűrt – hatalmi és ideológiai szempontok szerint szelektáló kultúrpolitikai gyakorlata érvényesült.
A diktatúra ellenére a kis szabadságok világa jött létre - teszi hozzá a közlemény. Sokan három-öt-tíz évet vártak a vágyott Wartburgra, Trabantra, Ladára. De változott a nőideál is. A mindennapi viselet meghatározója lett az otthonka. Egyeseknek több is létezett belőle, volt kertbemenős, vendégvárós, boltba szaladós, takarítós darabjuk.
A tárlat azokat a jelenségeket is megmutatja, amelyek a társadalom szelepeiként működtek - a hippikultúrától a konfirmálásig, a fusitól az útlevélig. Amikor a tiltások és engedmények világa szerves egységgé állt össze, és amikor a legvidámabb barakk, a fridzsiderszocializmus élhetőbb konstrukciójává merevedett.
A kiállítás 2018 végéig látogatható a Szabadtéri Néprajzi Múzeum, Észak-magyarországi tájegység, Uradalmi Magtár kiállítótérben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.