A muravidéki magyarságnak sosem volt valódi nemzetiségi múzeuma, ezért két szlovéniai magyar néprajzkutató csinált egyet virtuálisan.
Lendvai Kepe Zoltán és Kepéné Bihar Mária álmodta meg és hozta létre a virtuális múzeumot abból a gondolatból kiindulva, hogy a muravidéki magyarságnak nincs valódi nemzetiségi múzeuma, vagyis egy olyan intézménye, amely gondoskodni tudna a tárgyi örökségekről és a műemlékvédelméről Pincétől Őrihodosig. Bár van Lendván egy galéria és múzeum, annak a hatóköre nem terjed ki a muravidéki magyarságra.
A világon számos nemzetiségnek van múzeuma: a Pável Ágoston Helytörténeti és Szlovén Nemzetiségi Múzeum Szentgotthárdon, a Magyarországon élő délszlávok múzeuma Mohácson és a Német Nemzetiségi Múzeum Tatán - olvasható a Facebookon létrehozott múzeum bemutatkozó oldalán. Tizenöt évnyi sikertelen próbálkozás után ugyanis úgy döntöttek, hogy korunk leghatékonyabb kommunikációs eszközéhez, az internethez, azon belül is közösségi oldalakhoz nyúlnak.
A két kutató 2015 júniusában készítette az oldalt, amelynek közel 1200 követője van, és amelyen felhívást tettek közzé a szlovéniai magyarsággal kapcsolatos emlékek, cikkek, régi tárgyak, képeslapok vagy fényképek küldésére a világ bármely tájáról. Az oldalon a két kutató szakmailag is kommentálja a fotókat, ha valaki tud elkallódó értékről, azt fel is jegyzik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.