
Tavaly nyáron érkezett a Veszprémi Állatkertbe Hermanek, a hím tapír mellé egy nőstény egyed, Tira a csehországi Usti nad Labem állatkertből. A párválasztás olyannyira jól sikerült, hogy a napokban egy tapírbébi világra jöttének örülhettek az állatkert dolgozói. Ez az esemény azért olyan különleges, mert a Veszprémi Állatkert fennállása óta először sikerült tapírokat szaporítani.
A csíkos-pöttyös apróság egyelőre minden idejét a tapírok belső kifutójában anyjával tölti és ismerkedik környezetével. Ám hamarosan a látogatók is találkozhatnak vele a csuklyásmajmokkal közös kifutójukban – ígéri közleményében a Veszprémi Állatkert.
A tapír
A tapírok a legősibb emlősök közé tartoznak, amelyek az elmúlt 35 millió évben nem sokat változtak. Közülük a dél-amerikai közönséges tapír a legelterjedtebb. A vízparti, magas páratartalmú trópusi esőerdőket kedveli. Nemcsak a víz felszínén, hanem alábukva is jól úszik. Nappal a sűrűben rejtőzködik és pihen, inkább éjszaka táplálkozik. Csak növényeket eszik, füvet, falevelet, fiatal hajtást, gyümölcsöt, vízinövényeket egyaránt fogyaszt.Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.